Vārda dienas: Lilita, Irita, Ita, Itars, Itārs, Itija, Itvars, Lillita, Praskovja, Proskovja

Raksts

Katru gadu 15. augustā Aglonas bazilikā tiek svinēti Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki ir katoļu baznīcas reliģiski svētki, kas tiek atzīmēti 15. augustā. Latvijā tie tiek visplašāk svinēti Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilikā.

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki ir vieni no īpaši Jaunavas Marijas godināšanai veltītajiem svētkiem, vēl pastāv Marijas šķīstīšanas svētki (2. februāris), Marijas pasludināšanas diena (25. marts) un Marijas dzimšanas diena (8. septembris).

Marijas aizmigšana un debesīs uzņemšana ir vieni no senākajiem mariāniskajiemsvētkiem gan Austrumu, gan Rietumu baznīcā. Austrumu baznīcā Marijas aizmigšanas svētki tika izsludināti 7. gadsimtā ar imperatora Maurīcija dekrētu, pēc tam tika uzsākta svētku svinēšana arī Romā. 8. gadsimtā tie ieguva pašreizējo nosaukumu.

Svētki simbolizē pilnīgu savienošanos ar Dieva valstību, pirmvecāku grēku izpirkšanu, mūžīgo atpestīšanu, kā arī uzvaru pār grēku.

Tiek atzīmēti kā valsts svētki Austrijā, Austrumtimorā, Beļģijā, Beninā, Burundi, Čīlē, Francijā, Grieķijā, Gvatemalā, Horvātijā, Itālijā, Kamerūnā, Kiprā, Kotdivuārā, Lietuvā, Luksemburgā, Maltā, Polijā, Portugālē, Slovēnijā, Spānijā un Šveicē.

Avots: https://lv.wikipedia.org/wiki/Vissv%C4%93t%C4%81k%C4%81s_Jaunavas_Marijas_debes%C4%ABs_uz%C5%86em%C5%A1anas_sv%C4%93tki

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Show Buttons
Hide Buttons