Izglītības ziņas (Cālis.lv)

calis.lv

calis.lv jaunākās ziņas

Lai iepazītu zinātnes aizraujošo dabu un vērtīgi pavadītu laiku, kopā darot un mācoties, Eiropas Savienības (ES) mājā sestdien, 28. oktobrī no pulksten 11 līdz 12.30 notiks bezmaksas izziņas darbnīca "Uzveic plūdus!"
Posted: October 20, 2017, 3:04 pm
Skolēnu brīvlaika nedēļā, kas ir no 23. oktobra līdz 27. oktobrim, Dabas muzejs būs atvērts arī pirmdien un otrdien. Lai apmeklējumu padarītu interesantāku, muzeja speciālisti ir sarūpējuši tieši skolēniem un ģimenēm ar bērniem piemērotas rudenīgas aktivitātes.
Posted: October 20, 2017, 1:21 pm
Nemanot pienācis skolēnu brīvlaiks. Protams, ka šajā laikā gribas kopā ar ģimeni un draugiem ieplānot kādas interesantas aktivitātes. Izrādās, nemaz nebūs tālu jābrauc, lai atrastu interesantas atpūtas un izklaides vietas. Tepat, Salaspilī, tūrisma informācijas centrs (TIC) sagatavojis dažādām idejām pilnu maršrutu.
Posted: October 20, 2017, 11:24 am
Sievietes ir dažādas – cita grūtniecības laikā savu punci sargā un slēpj no svešām acīm iespējami ilgāk, bet ir arī tādas, kuras atklāti savas ķermeņa aprises demonstrē visiem, kuri vien ir gatavi uz to skatīties.
Posted: October 20, 2017, 11:20 am
Svētdien, 22. oktobrī, uz ģimenes dienu "Dzīvnieku pasaules tēli Rīgas Doma Krustejā un muzejā – iepazīstam!" aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs.
Posted: October 20, 2017, 9:17 am
Daudzi vecāki kaut reizi mūžā savam bērnam ir teikuši: "Tā, pārstāj raudāt!" bet, vai tu zināji, ka tā darīt nedrīkst?
Posted: October 19, 2017, 11:26 pm
Apmaiņas programmas ārvalstīs interesē daudzus, taču gan jauniešiem, gan vecākiem ir neskaitāmi daudz jautājumu par to, kā reāli praksē notiek apmaiņas programmas īstenošana, kā jauniešiem iespējams iedzīvoties viesģimenē, kā iespējams apgūt valodu un citas nepieciešamās prasmes, dzīvojot ārvalstīs. Lai veidotu skaidrāku priekšstatu par dzīvi svešā valstī un jaunā ģimenē, ikviens interesents ir aicināts uz "AFS Latvija" Starpkultūru programmas" pieredzes stāstu ciklu.
Posted: October 19, 2017, 3:22 pm
Šā gada deviņos mēnešos Latvijā piedzimuši 15 723 mazuļi, kas ir par 1113 bērniem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie demogrāfijas rādītāji.
Posted: October 19, 2017, 1:48 pm
18. oktobrī tiek atzīmēta izcilā latviešu grafiķa un dzejnieka Alberta Kronenberga 130. gadadiena. Īpašajam notikumam par godu Latvijas Leļļu teātrī top izrāde "Tuntuļu Jurītis" Ģirta Šoļa režijā. Pirmizrāde gaidāma 29. oktobrī. Muzikālā objektu izrādē Jurīša piedzīvojumus aicināti skatīties bērni no četru gadu vecuma.
Posted: October 19, 2017, 11:49 am
Pieejamo preču klāsts veikalos ir ļoti plašs, tāpēc ir svarīgi piedāvājumā neapjukt un preces izvēlēties apdomīgi un rūpīgi, jo īpaši iegādājoties tās pašiem jaunākajiem – mūsu bērniem. Aicinām iepazīties ar būtiskākajiem ieteikumiem, kas jāņem vērā, iegādājoties preces bērniem vecumā no viena līdz pieciem gadiem. Rekomendācijas sniedz kampaņas "Bērnam droši" īstenotāji.
Posted: October 19, 2017, 9:51 am
Smaidīgs, bet vienā mirklī var kļūt ļoti nopietns un domīgs – jaunais Jāņa Poruka vidusskolas matemātikas, ekonomikas un komerczinību skolotājs. Kas gan tur sevišķs, kāds varētu padomāt, taču aizdomāties gan ir vērts, jo Dinārs Ozols no biznesa vides jeb lielu uzņēmumu vadītāja amata ir ielēcis skolotāja ādā. Sagriezis savu pasauli pavisam otrādi – pametot labi zināmo uzņēmējdarbību ar visiem tās plusiem un mīnusiem, kā "Iespējamās misijas" skolotājs sācis darbu ar dažāda vecuma skolēniem.
Posted: October 19, 2017, 7:02 am
Tu ko, stāvoklī esi? Šādu jautājumu patīk uzdot darba kolēģiem. Ja laiks vēl ir mazs un tu neesi paziņojusi par iešanu dekrētā, visticamāk, šāds netaktiskums tevi var ne pa jokam satracināt. Bet ja jau ir redzams, tad kāda jēga vaicāt? Nē, negaidu bērnu, vienkārši arbūzu noriju! Sieviete grūtniecības laikā jau tā jūtas kā staigājoša atrakcija, tādēļ nevajadzētu lieku reizi viņu nervozēt.
Posted: October 18, 2017, 11:29 pm
Lai palīdzētu jaunajiem un topošajiem vecākiem izprast tik ļoti svarīgo bērna attīstību un veselību pirmajā dzīves gadā, "Benu aptieka" organizē bezmaksas semināru "Mazuļa pirmais gads". Bezmaksas seminārs notiks 24. oktobrī Rīgas Dzemdību namā, piedaloties nozares speciālistiem.
Posted: October 18, 2017, 3:49 pm
Vai vīrietim jāpiedalās dzemdībās – šis temats laikam mūžīgi mūžos būs varen plaši diskutējams, jo vienmēr būs divu pušu viedokļu atbalstītāji. Vieni ar visām četrām būs par, citi – kategoriski pret. Un katram ir tiesības uz savu nostāju.
Posted: October 18, 2017, 2:02 pm
Sertificēta klīniskā psiholoģe un psihoterapeite Jolanta Lamstere ikdienā strādā skolā ar dažāda vecuma bērniem. Raugoties uz plānotajām reformām izglītības nozarē, kas paredz sūtīt skolā arī sešgadniekus, Lamstere uzsver, ka sešgadnieki nav gatavi skolai. Līdzīgās domās ir arī daļa sabiedrības, kas portālā "Manabalss.lv" parakstījušies pret sešgadnieku sūtīšanu skolā.
Posted: October 18, 2017, 12:03 pm
Mūsdienās visā pasaulē tiek runāts par to, ka bērni nerunā vai runā slikti. Tas galvenokārt saistīts ar faktu, ka vecāki pārstājuši sarunāties ar saviem bērniem, visu atbildību uzveļot runājošām rotaļlietām, multfilmām un citiem gadžetiem jeb modernajām tehnoloģijām.
Posted: October 18, 2017, 10:11 am
Pirmie mēneši ir viens milzu noskrējiens, taču ar laiku ikdienas ritms paliek mierīgāks, ar jaunajiem "darba pienākumiem" tiek aprasts, un nu jau var sākt arī dzīvi lēniem malkiem baudīt. Jo ir taču tik skaisti, ka agrā rītā gultā ielien veseli divi mazu, vēsu pēdiņu pāri un sāk tēti kutināt, un ap kaklu apķeras un samīļo veselas četras mīļuma pilnas rokas, šāds secinājums radies divu bērnu mammai Rutei Kaktiņai, kura ģimenes veidotajā blogā "Kaktinsblog" nolēmusi paraudzīties uz piņķerīgo mākslu no tēta pozīcijām.
Posted: October 17, 2017, 10:20 pm
21. oktobrī kinorežisora Rolanda Kalniņa un kinoscenārista Viktora Lorenca sadarbībai veltītās mini izstādes "Kalniņš + Lorencs = Filma" laikā noritēs radošā darbnīca – meistarklase ģimenēm ar bērniem par scenārista profesiju kino, kurā piedalīties aicināti gan vecāki, gan bērni.
Posted: October 17, 2017, 3:18 pm
Šodien Otrdien, 17. oktobrī, valdība atbalstīja strīdīgās likuma par maternitātes un slimības apdrošināšanu normas atcelšanu, kas paredzēja mainīt maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalsta aprēķināšanas kārtību.
Posted: October 17, 2017, 1:13 pm
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) piedāvā jaunu risinājumu ģimenes valsts pabalstu palielināšanai - piešķirt ikmēneša piemaksas ģimenēm, kas audzina divus vai vairāk nepilngadīgus bērnus.
Posted: October 17, 2017, 1:06 pm

Comments are closed