Kultūras ziņas (Delfi.lv)

Kultūra

DELFI jaunākās kultūras ziņas

Somijas neatkarības 100. gadskārtā apgāds "Pētergailis" klajā somu rakstnieces Johannas Sinisalo romānu "Saules kodols", ko no somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.
Posted: October 20, 2017, 2:13 pm
Latvijas Radio 1. studijā šā gada novembrī atkal tiks izrādīts "Teātra TT" iestudējums "Antiņš", kura pamatā ir ievērojamā latviešu tenora Jāņa Zābera biogrāfijas meti, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.
Posted: October 20, 2017, 1:47 pm
Oktobra beigās iznācis teātra mākslai veltītā žurnāla "Teātra Vēstnesis" trešais numurs, kura centrālā tēma ir "Ķermenis. Kustība. Teātris" – par laikmetīgo deju un kustība teātrī, ko veidojusi dejas kritiķe Inta Balode.
Posted: October 20, 2017, 1:42 pm
No 11. līdz 19. novembra norisināsies Latvijas valsts simtgadei veltīts festivāls "Trīs zvaigznes", kas klausītājiem piedāvās gan orķestra mūziku un vokāli instrumentālo mūziku, gan akadēmisko klasisko mūziku un populāro mūziku, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji no orķestra "Rīga".
Posted: October 20, 2017, 11:41 am
Šā gada Rudens kamermūzikas festivāla noslēgumā, 20. oktobrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē notiks festivāla patrona – komponista Pētera Vaska jaunā albuma "Laudate Dominum" prezentācija, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji no VSIA "Latvijas koncerti".
Posted: October 20, 2017, 10:59 am
Arī 2017./2018.gada sezonā Dailes teātra radošo programmu ietvaros turpināsies cikls "Zinību stundas. Pieredze un pārdomas", kā pirmo pasākumu skatītājiem piedāvājot tikšanos ar Dailes teātra māksliniecisko vadītāju Dž.Dž.Džilindžeru, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Liene Jakovļeva.
Posted: October 20, 2017, 10:31 am
"Pashkevich Jazz Club", Palasta ielā 10, svētdien, 22. oktobrī, no plkst. 18.00 ar koncer-tu un džema sesiju savu trīsdesmito dzimšanas dienu svinēs viens no Latvijas aktuālāka-jiem džeza mūziķiem, saksofonists un komponists Toms Rudzinskis, portālu "Delfi" in-formē koncerta rīkotāji.
Posted: October 20, 2017, 10:27 am
Sigalita Landava (Sigalit Landau) ir viena no 14 izraēliešu māksliniekiem, kuru darbi patlaban skatāmi "Arterritory.com" rīkotajā Izraēlas laikmetīgās mākslas izstādē "Sapņi un drāmas" topošajā mākslas centrā "Zuzeum." Jau vairāk nekā 15 gadus viņas radošo meklējumu un eksperimentu centrā ir zemākā (456 m zem jūras līmeņa) un arī sāļākā šīs zemeslodes teritorija – Nāves jūra, kas vistiešākajā nozīmē ir viņas bērnības jūra. Sigalita Landava Nāves jūru dēvē par spoguli, ar kura starpniecību viņa – mākslas valodā – risina attiecības ar savu un arī savas tautas pagātni. Šo 15 gadu laikā Nāves jūras tēls Sigalitas darbos materializējies gan performancēs, gan video darbos, gan kristāliskos objektos – sāls skulptūrās. Savukārt mākslas aprindās viņa izceļas ar izteiktu neatkarību, jo pēdējos gados ir strikti sarāvusi saites ar vispārpieņemto mākslas tirgus sistēmu.
Posted: October 20, 2017, 5:02 am
Pasākumu sērijas "Britu dienas 2017" laikā no 24. oktobra līdz 10. novembrim vairākās Latvijas pilsētās būs iespēja bez maksas apmeklēt 2017. gadā Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmijas (BAFTA) apbalvojumam nominēto īsfilmu un animācijas filmu programmu, portālu "Delfi" informē "British Council" pārstāvniecības Latvijā pārstāvji.
Posted: October 19, 2017, 5:24 pm
Režisors Dž.Dž.Džilindžers Dailes teātra Lielajā zālē iestudē franču dramaturģes Jasmīnas Rezā lugu "ART". Tai dots žanra apzīmējums "franču izklaide divos cēlienos", portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Liene Jakovļeva.
Posted: October 19, 2017, 1:17 pm
Pēc ilgāka pārtraukuma turpinās sarunu sērija, kurā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) satiek kādu, kuram simfoniskās mūzikas koncerta apmeklēšana ir jauns vai pat nebijis piedzīvojums. Šoreiz ar pieredzējušo rokmūzikas un populārās mūzikas žurnālistu Uldi Rudaku sarunājas arhitekts un arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs.
Posted: October 19, 2017, 12:58 pm
"Spēlmaņu nakts" ietvaros pirmo reizi Latvijas teātru aktieri apvienosies kopīgā komandā, aizvadot draudzības spēli ar Latvijas augstākās līgas klubu "FK Metta/Latvijas Universitāte". Draudzības spēle norisināsies pirmdien, 23. oktobrī, tādējādi atklājot "Spēlmaņu nakts" skatītāju balsojumu, kurā simbolisko pirmo balsojumu veiks tieši abas komandas, portālu "Delfi" informē Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāve Undīne Preisa.
Posted: October 19, 2017, 12:36 pm
18. oktobrī tiek atzīmēta izcilā latviešu grafiķa un dzejnieka Alberta Kronenberga 130. gadadiena. Īpašajam notikumam par godu Latvijas Leļļu teātrī top izrāde "Tuntuļu Jurītis" Ģirta Šoļa režijā. Pirmizrāde gaidāma 29. oktobrī. Muzikālā objektu izrādē Jurīša piedzīvojumus aicināti skatīties bērni no četru gadu vecuma.
Posted: October 19, 2017, 11:49 am
Izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa" kopā ar "Riga Room" aicina uz džeza mūzikas koncertu – 19. oktobrī plkst. 19.00 izstāžu zālē uzstāsies "Melvin/Pashkevich Quartet", portālu "Delfi" informē izstāžu zāles pārstāvji.
Posted: October 19, 2017, 9:57 am
Otrdien, 24. oktobrī pulksten 19.00, kinoteātrī "Kino Bize" tiks demonstrēta kurdu režisora Zahavi Sandžavi filma "Atgriešanās", pēc kuras notiks diskusija par posttraumatiskā stresa sindromu (PTSS). Diskusijā piedalīsies kustības "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāve Laura Bužinska un psiholoģes Jeļena Harlamova un Marina Brice, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji no jaunatnes kultūras portāla "Jest;".
Posted: October 19, 2017, 9:12 am
Lūkojoties atpakaļ Rietumu kultūras vēsturē, teju vai neticas, cik daudz dažādu mākslas veidu ir ietekmējuši sabiedrību. Pētot mākslas kustību hronoloģisko attīstību, iespējams ne tikai apjaust modernās un mūsdienu mākslas attīstību, bet arīdzan to, cik lielā mērā māksla ir sabiedrībā notiekošo procesu spogulis.
Posted: October 19, 2017, 6:56 am
18. oktobrī noslēdzies filmas "Dvēseļu putenis" otrais filmēšanas posms Rīgā un Jūrmalā, kā arī Ādažu poligonā, kur izveidotajos ierakumos nofilmētas pirmās kara ainas no "Slokas kaujām" un "Nāves salas". Kara šausmas - tuvcīņas, gāzu uzbrukumi, biedru zaudējumi - tika uzņemtas no filmas galvenā varoņa Artūra Vanaga personīgās pieredzes un skatu punkta.
Posted: October 18, 2017, 5:21 pm
Pirmo reizi Kultūras pils "Ziemeļblāzma" vēsturē, Lielajā zālē šī gada 27. oktobrī pulksten 18.30 notiks Latvijas hiphopa mākslinieku koncerts, kurā uzstāsies Gacho un Edavārdi, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.
Posted: October 18, 2017, 3:06 pm
Gaidot otrās Latvijas simtgades programmas filmas "Ievainotais jātnieks" pirmizrādi kinoteātros 24. oktobrī, LMT piedāvā ielūkoties aizkadros, kur režisore Ilona Brūvere un mūzikas autors Ēriks Ešenvalds stāsta par filmas veidošanu un dalās pārdomās par galveno varoni Kārli Zāli.
Posted: October 18, 2017, 12:38 pm
Senajā Izraēlas ostas pilsētā Džafā dzīvojošais mākslinieks un akadēmiķis Dors Gezs (1980) savas relatīvi īsās karjeras laikā paspējis piedzīvot vairāk nekā 25 starptautiskas soloizstādes, kā arī saņēmis virkni prestižu apbalvojumu un stipendiju. Viņa darbu popularitāte, iespējams, saistīta ar universāli cilvēcisko un vienlaikus pārsteidzošo tematiku. Gezs ir dzimis jauktā ģimenē: no tēva puses viņa senči ir holokaustā izdzīvojuši ebreji, no mātes – Izraēlas okupētā teritorijā mītoši kristīgi palestīnieši. Savās fotogrāfijās, videodarbos un instalācijās Gezs uzsver, ko nozīmē būt minoritātē, un atsedz viņu stāstus, kas bieži vien ir apslāpēti, aizmirsti vai zuduši.
Posted: October 18, 2017, 11:58 am

Comments are closed