Izglītības ziņas “Latvijas Vēstnesī”

LV portāls - Izglītība

Izglītība

Izglītības un zinātnes ministrija ir iecerējusi izmaiņas mazākumtautību izglītības programmās, paredzot daudz plašāku latviešu valodas pielietojumu bērnudārzā, pamatskolā un vidusskolā.
Posted: October 20, 2017, 1:00 am
Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, ceturtdien, 19. oktobrī, noslēdzās pasaulē lielākais un prestižākais jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills 2017, kurā medaļas par izcilību ieguva trīs Latvijas komandas konkursanti.
Posted: October 20, 2017, 1:00 am
Labdien! Vēlos noskaidrot, vai personai ir jāraksta iesniegums, ja viņa vēlas no mācību iestādes saņemt izziņu par sekmēm. Pamatizglītības dokuments ir nozaudēts. Kurš normatīvais akts to nosaka? Būšu pateicīga par atbildi!
Posted: October 20, 2017, 1:00 am
Latvijas Universitāte (LU) un Madonas novada pašvaldība otrdien, 17. oktobrī, noslēgusi Nodomu protokolu par sadarbību izglītības, reģionālās attīstības un zinātnes jomā un līgumu par sadarbību ar Madonas novada bibliotēku. Savukārt Jēkabpils pilsētas pašvaldībā notika saruna par pašvaldības redzējumu augstākās izglītības jomā Jēkabpilī un LU Jēkabpils filiāles lomu tajā, kā arī turpmākajiem sadarbības plāniem.
Posted: October 19, 2017, 1:00 am
Otrdien, 24. oktobrī plkst. 15 Eiropas Savienības Mājā Aspazijas bulvārī 28 norisināsies Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas (European Academy of Sciences and Arts) balvu pasniegšanas ceremonija. Šogad Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas Eiropas balvu jeb Lielo Feliksa balvu saņem Eiropas Parlamenta deputāte, Dr.oec. Inese Vaidere. Balva I. Vaiderei piešķirta par izciliem sasniegumiem Eiropas vienotības un kultūras vērtību attīstībā, tolerantas komunikācijas veicināšanā un Latvijas identitātes nostiprināšanā.
Posted: October 19, 2017, 1:00 am
Šodien, 18. oktobrī, spēkā stājās noteikumi, kas paredz mazināt prasības bezlaktozes piena piegādei skolām valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas un uzraudzības programmu ietvaros, ņemot vērā to, ka Latvijā šādu pienu neražo.
Posted: October 18, 2017, 1:00 am
Kādas juridiskas un morālas dilemmas rada genomikas sasniegumi, kad vēzis būs apturams, ko dotu dzīvības izcelsmes noslēpuma atminējums, kā var attīstīties Latvijas zinātne? Šos un citus jautājums brīdī, kad Ārlietu ministrija un Latvijas Universitāte sāk pētījumu par sadarbības iespējām ar diasporas zinātniekiem, LV portālam skaidro viens no pasaulē pazīstamākajiem latviešu zinātniekiem – Eiropas Bioinformātikas institūtā Lielbritānijā strādājošais ALVIS BRĀZMA.
Posted: October 18, 2017, 1:00 am
Šodien, 17. oktobrī, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta (NFI) pētījumu un stipendiju programmas noslēguma konferencē Latvijas un ārvalstu eksperti diskutē par programmas rezultātiem, to ilgtspēju un ietekmi. Konferenci organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM).
Posted: October 17, 2017, 1:00 am
Sestdien, 21.oktobrī, plkst. 12.00 LU Botāniskajā dārzā notiks otrā lekciju cikla “Daba dziedē: ārstniecības augi” nodarbība “Ārstniecības augi: imunitātes stiprināšana”. Lekciju vadīs sertificēta farmaceite un ārstniecības augu speciāliste Anita Liberte.
Posted: October 17, 2017, 1:00 am
Latvijas Universitāte (LU) prestižajā QS University Rankings: EECA reitingā ierindojas 1,5% prestižāko jaunattīstības un Centrālazijas valstu universitāšu vidū, ieņemot 44. vietu, un ir vienīgā Latvijas augstskola, kas iekļuvusi TOP 50, liecina šodien publiskotie dati.
Posted: October 17, 2017, 1:00 am
Šodien, 2017. gada 17. oktobrī, valdība nolēma apbalvot ar Ministru kabineta Atzinības rakstiem 23 izcilas Latvijas personības, tostarp septiņi MK Atzinības raksti piešķirti par nopelniem izglītības, zinātnes un sporta jomā. Savukārt Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķim, bioloģijas doktoram, Daugavpils Universitātes rektoram Arvīdam Barševskim piešķirta Ministru kabineta balva par izcilu devumu Latgales un Sēlijas augstākās izglītības attīstībā un starptautiski atzītu ieguldījumu koleopteroloģijā, kā arī par Latvijas koleopteroloģijas skolas izveidošanu Daugavpilī.
Posted: October 17, 2017, 1:00 am
Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta (NFI) pētījumu un stipendiju programmā izveidotās zinātnieku grupas un radītās zināšanas ir ieguldījums turpmākas sadarbības veidošanā, uzsvērts programmas noslēguma konferencē, ko šodien organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM).
Posted: October 17, 2017, 1:00 am
Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte, sākot no 25. oktobra, trešdienu vakaros aicina apmeklēt populārzinātnisko lekciju ciklu “Reformācijas 500. gadadienu atzīmējot: Reformācija un tās pēdas Latvijas vēsturē”.
Posted: October 17, 2017, 1:00 am
Ministru kabinets otrdien, 17. oktobrī, izskatīja informatīvo ziņojumu “Par Paralimpiskā sporta centra izveidi Latvijā”, kā arī Ministru kabineta rīkojuma projekta „Par apropriācijas pārdali” ietvaros piešķīra šā projekta uzsākšanai jau šogad 615 000 eiro.
Posted: October 17, 2017, 1:00 am
Labdien! Šogad man apritēja 18 gadi un es pārgāju mācīties uz citu vidusskolu (pilna laika klātienē), un septembra sākumā esmu iesniedzis VSAA pieteikumu par apgādnieka zaudējuma pensijas piešķiršanu. No jūlija strādāju un saņemu minimālo algu, bet tagad, oktobrī, esmu pārgājis uz apmācībām tālmācības vidusskolā. Respektīvi, likums neparedz, ka man ir tiesības saņemt pensiju par apgādnieka zaudēšanu. Līdz ar to man ir sekojošs jautājums – ja pieteikums un izziņa no izglītības iestādes jau ir iesniegta VSAA un ir pieņemts lēmums izmaksāt man pensiju, tad es to saņemšu visu gadu līdz 31. augustam, vai arī man būs jāatmaksā izmaksātā pensija?
Posted: October 16, 2017, 1:00 am
Ceturtdien, 19. oktobrī, plkst. 18.30 grāmatu veikalā “Bolderāja” (Rīgā, Avotu ielā 29) notiks pirmā diskusija projekta “Reformācija šodien jeb 95 jaunas tēzes” ietvaros. Diskusijas tēma: “Prāts ar/un/pret ticību”. Sarunā tiksies Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes (LU VFF) un Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes (LU TF) maģistrantūras un doktorantūras studenti. Helmuts Caune, Ēriks Heinsbergs, Reinis Vilciņš, Gvido Ozoliņš, Madara Vilne un Ņikita Andrejevs sarunāsies par Dr. M. Lutera tekstu “Kristieša brīvība” (1520). Diskusiju vadīs LU TF absolvents un zinātniskais asistents, teologs un rakstnieks Nils Sakss Konstantinovs.
Posted: October 16, 2017, 1:00 am
Vēloties sniegt ieguldījumu akadēmiski izsvērtas Latvijas nākotnes attīstības redzējuma veidošanā, Latvijas Universitāte (LU) kā valsts vadošā augstskola paredzējusi rīkot trīs augsta līmeņa ekspertu forumus - “Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji” (iekšējie faktori, ārējie faktori, sintēze).
Posted: October 16, 2017, 1:00 am
Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO medijpratības un informācijpratības katedra sadarbībā ar partneriem no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Kultūras ministrijas 17. oktobrī no plkst. 12:30 – 14:00 Latvijas Nacionālā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3, organizē ekspertu diskusiju par bibliotēku un bibliotekāru lomu medijpratības veicināšanā Latvijā. Diskusija tiek organizēta UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļas ietvaros. Šogad medijpratības un informācijpratības nedēļas tēma ir “Medijpratība un informācijpratība kritiskā laikā – pārdomājot mācību un informācijas vides”.
Posted: October 16, 2017, 1:00 am
Sestdien, 14. oktobrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 un visu nedēļu līdz 20. oktobrim notiks Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Telpaugu izpārdošana, piedāvājot katram interesentam papildināt privāto kolekciju ar krāšņiem telpaugiem.
Posted: October 13, 2017, 1:00 am
Šodien, 2017. gada 12. oktobrī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts “Par prioritārajiem virzieniem zinātnē no 2018. līdz 2021. gadam”. Pamatojoties uz valsts attīstības nostādnēm un sabiedrības interesēm IZM ir izvirzījusi astoņus virzienus, kuros tupamākajos četros gados tiks fokusēts Latvijas zinātnieku darbs.
Posted: October 12, 2017, 1:00 am

Comments are closed