Izglītības ziņas “Latvijas Vēstnesī”

LV portāls - Izglītība

Izglītība

VAS "Tiesu namu aģentūra" grāmatu apgāds lasītāju vērtējumam nodevis Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) profesores Dr.iur. Sanitas Osipovas monogrāfiju tiesību vēsturē "Eiropas tiesību priekšvēsture". Izdevumā autore detalizēti aplūkojusi un analizējusi seno tautu – Senās Ēģiptes, Divupes, Izraēlas un Grieķijas – tiesību vēsturi.
Posted: January 17, 2018, 12:00 am
No 2018. gada 24. līdz 26. janvārim Rīgā norisināsies BOBCATSSS – ikgadējs starptautisks bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes simpozijs. BOBCATSSS - tā ir tradīcija, kas kopš 1993. gada ir pārņemta no vienas valsts uz otru. Simpozijs notiek ar EUCLID (Eiropas bibliotēku un informācijas izglītošanas un pētniecības asociācija) atbalstu, un to organizē vismaz divu universitāšu studenti no dažādām valstīm. Šogad notiek 26. BOBCATSSS simpozijs Rīgā, kuru organizē Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) studenti un pasniedzēji, sadarbībā ar Ungārijas Etveša Loranda Universitātes (Eötvös Loránd University, ELTE) studentiem un pasniedzējiem.
Posted: January 16, 2018, 12:00 am
"Saldus novads – medus piliens Kurzemē." Tā lasām vietējās pašvaldības mājaslapā. Novada ilgstspējīgas attīstības stratēģijā izvērstāks paskaidrojums: "Saldus novadu var salīdzināt ar bišu stropu: bites – tie mūsu iedzīvotāji; strops – novada teritorija; bišu šūnas – novada pagasti un pilsēta." Patiešām, strops ir paprāvs: gandrīz 1700 km2 plašajā teritorijā, kas ietver Saldus pilsētu un 15 pagastus, mīt vairāk nekā 25 tūkstoši iedzīvotāju.
Posted: January 16, 2018, 12:00 am
Lai sekmētu studējošo inovāciju un uzņēmējdarbības spēju attīstību, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu studentu grantu sistēmas modeli, kura galvenais mērķis ir atbalstīt studentu inovāciju projektus un pētījumus, vienlaikus stiprinot augstskolu un nozaru vadošo uzņēmumu sadarbību tām nepieciešamo cilvēkresursu attīstībā. Šādas sistēmas izveidi otrdien, 2018.gada 16.janvārī, atbalstīja Ministru kabinets, apstiprinot ministrijas izstrādāto Ministru kabineta noteikumu projektu.
Posted: January 16, 2018, 12:00 am
Šāds nedaudz izaicinošs sauklis šoreiz lietots nevis pārnestā nozīmē, aicinot kādu atjēgties un sākt dzīvot citādi, bet gan tiešā – nākt uz tikšanos ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) spožākajiem prātiem.
Posted: January 16, 2018, 12:00 am
Šodien, 13. janvārī, Ministru prezidents Māris Kučinskis tiekas ar Japānas premjerministru Sindzo Abi (Shinzo Abe), kurš Rīgā ieradies oficiālā vizītē kopā ar kundzi un respektablu uzņēmēju delegāciju. Latvijas premjers un uzņēmēju delegācija šajā tālajā austrumu valstī viesojās pērn decembra sākumā, un šī ir japāņu atbildes vizīte. Pašlaik Japāna ir otrs lielākais Latvijas un Eiropas Savienības tirdzniecības partneris Āzijā. Tiek prognozēts, ka līdz ar ES un Japānas Ekonomisko partnerattiecību nolīguma noslēgšanu savstarpējie tirdzniecības apjomi tikai pieaugs.
Posted: January 13, 2018, 12:00 am
Valdība ir apstiprinājusi Izglītības un zinātnes ministrijas veidotās darba grupas izstrādāto pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laika periodam no šī gada 1. septembra līdz 2022. gada 31. decembrim. Tā ietvaros plānots pakāpeniski palielināt skolotāju zemāko mēneša darba algas likmi dažādās izglītības pakāpēs.
Posted: January 12, 2018, 12:00 am
Paziņoti EUROSTUDENT VI pētījuma “Studentu sociālie un ekonomiskie apstākļi Latvijā” rezultāti. Salīdzinot ar 2013. gadā veikto EUROSTUDENT pētījumu, pieaudzis to studentu skaits, kuri nepārtrauc studijas, kā arī palielinās strādājošo klātienes studentu skaits un viņu ienākumi.
Posted: January 10, 2018, 12:00 am
Valsts policijas kinologiem ar dienesta suņiem ir plašākas iespējas atklāt gan personu pārvietošanās maršrutu, gan atrast dažādus lietiskos pierādījumus, piemēram, narkotiskās vielas un munīciju. Cik daudz zinām par šo jomu? LV portāls skaidro, kādi ir Valsts policijas kinologa un dienesta suņa pienākumi, kāpēc dienestam ir nepieciešami suņi un kādi ir kritēriji to izvēlei un apmācības uzsākšanai.
Posted: January 9, 2018, 12:00 am
Šodien, 2018.gada 9.janvārī, valdība apstiprināja pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laika periodam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim. Grafiks paredz pakāpeniski palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes vispārējā izglītībā, pirmsskolā, profesionālajā izglītībā, interešu izglītībā, kā arī augstskolās un koledžās.
Posted: January 9, 2018, 12:00 am
Latvijas Universitātes (LU) 76. starptautiskās zinātniskās konferences ietvarā no 11. janvāra līdz 26. februārim ieplānota arī plenārsēde un 8 dažādas sekciju sēdes juridiskajā zinātnē. Šogad LU konference uzskatāma par starptautiskas nozīmes platformu, tādēļ līdzās 82 Latvijā atpazīstamiem tiesībniekiem pasākumā piedalīsies vēl 54 ārvalstu zinātnieki un praktizējoši juristi, kas īpaši pievērsušies juridisko tradīciju un juridiskās identitātes pētīšanai, lai sabiedrībai tās skaidrotu kā vēsturiskā perspektīvā, tā arī lūkojoties Eiropas tiesiskās telpas nākotnes izaicinājumos.
Posted: January 8, 2018, 12:00 am
Trešdien, 10. janvārī, Izglītības un zinātnes ministrijā notiks “Eurostudent” VI posma pētījuma “Studentu sociālie un ekonomiskie apstākļi Latvijā” rezultātu prezentācija. “Eurostudent” ir apjomīgākais augstskolu studentu izpētes projekts Eiropā, kurā piedalās studenti no 30 valstīm.
Posted: January 8, 2018, 12:00 am
Valsts kanceleja sadarbībā ar nozaru ministrijām apkopojusi būtiskākos jaunos tiesību aktus un to grozījumus, kas stājas spēkā 2018. gada 1. janvārī un skar lielu sabiedrības daļu, ieviešot dažādas izmaiņas. Ievērībai! Šī ir tikai daļa no normatīvajiem aktiem, kas stājas spēkā šogad. Ar visiem likumiem un noteikumiem var iepazīties www.likumi.lv, savukārt ar to skaidrojumiem šeit pat LV portālā!
Posted: January 8, 2018, 12:00 am
Lai gan laika prognozēs ziemai tik raksturīgais sals un sniegs vēl kavējas, līdz ar astronomiskās ziemas iestāšanos Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Acāliju mājā jau ienākušas pirmās pavasara vēsmas. Agrāk nekā ierasts košo ziedoni sākušas acālijas.
Posted: January 5, 2018, 12:00 am
Ceturtdien, 2018. gada 4. janvārī, Mencendorfa namā norisinājās jurista un politologa Dītriha Andreja Lēbera 95 gadu jubilejai veltīts pasākums, kura gaitā Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) profesoram Jānim Lazdiņam tika pasniegts prestižais Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) apbalvojums - Dītriha Andreja Lēbera balva.
Posted: January 5, 2018, 12:00 am
Latvijas Universitāte (LU) aicina skolēnus, vecākus, skolu vadības pārstāvjus un ikvienu citu, kurš lepojas ar bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotājiem, izvirzīt tos "Ekselences balvai", līdz 18. janvārim aizpildot īsu elektronisko pieteikumu: ej.uz/ekselencesbalva2018.
Posted: January 5, 2018, 12:00 am
10. janvārī Kaņepes kultūras centrā plkst.18.00 notiks otrais Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes referātu cikls “Nesabiedriskie lasījumi”, kurā fakultātes absolventi stāstīs par interesanto, kas uzzināts rakstot studiju noslēguma darbus. Šoreiz saruna būs veltīta dzīvei sociālajos tīklos.
Posted: January 5, 2018, 12:00 am
No pirmdienas, 8. janvāra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina Rīgas iedzīvotājus pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem. Informācija par pieteikšanos, tajā skaitā kontakttālrunis un izglītības iestādes atrašanās vieta no 8. janvāra būs pieejama tīmekļa vietnēs: www.iksd.riga.lv, www.riga.lv. Valodas apmācības vietu Rīgas iedzīvotāji varēs izvēlēties paši sev izdevīgā vietā atbilstoši pievienotajam sarakstam un pieteikties tieši pie kursu īstenotājiem. RD IKSD speciālisti iedzīvotājus kursu apmeklējumam nepieraksta.
Posted: January 5, 2018, 12:00 am
Sestdien, 13.janvārī, plkst. 12:00 Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina izzināt augu valstību ekskursijā “Kas zied un dzīvo Botāniskajā dārzā?”. Dalībai ekskursijā jāpiesakās iepriekš.
Posted: January 4, 2018, 12:00 am
Kā ziņots iepriekš, 30.novembrī Latvijas Universitātes (LU) galvenās ēkas foajē ar LU fonda iniciatīvu ir ieviests. Pirmajā darbības mēnesī ar Baltijas augstskolās pirmo ziedošanas tiešsaistes rīku jeb ziedotni LU projektu un perspektīvāko studentu atbalstam saziedots jau 1 105 eiro, kur lielākais ziedojums ir 300 eiro apmērā.
Posted: January 3, 2018, 12:00 am

Comments are closed