Vārda dienas: Artūrs, Artis , Arčijs, Ārčijs, Arčils, Arsenijs, Arsēnijs, Arsens, Arsēns, Arsentijs, Artijs, Artiks, Arts, Arturs, Artuss, Mečeslavs, Mečislava, Mečislavs, Palmira, Palmīra, Paloma, Pamela

Jau februārī visus zinātkāros gaidīs izstāde “Skola 2018”

No 23. līdz 25. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks 24. starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2018”, kas pulcēs tūkstošiem jauniešu, kam aktuāla ir tālākās izglītības, profesijas vai mācību iestādes izvēle. Arī pieaugušie atradīs sev un bērniem noderīgu informāciju par dažādām izglītības pilnveidošanas iespējām Latvijā un ārvalstīs.

Izstādē piedalās vairāk nekā 140 mācību iestādes un nozares uzņēmumi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Nīderlandes un citām Eiropas valstīm, kas trīs dienas apmeklētājus informēs par izglītības programmām, uzņemšanas noteikumiem, budžeta vietām, stipendijām, studiju apmaiņas un prakses iespējām, kā arī daudzveidīgām ārpusstudiju aktivitātēm. Pirmoreiz izstādē ar Taškentas Valsts juridisko augstskolu pārstāvēta ir arī Uzbekistāna.

“Izstādē “Skola 2018” piedalās teju visas Latvijas valsts un privātās augstskolas, tādēļ šī ir lieliska iespēja topošajiem studentiem vienkopus satikt Liepājas, Ventspils, Rēzeknes, Valmieras, Daugavpils un Rīgas augstskolu mācībspēkus, studentus un aci pret aci noskaidrot visu interesējošo. Arī tie, kuri vēlas studēt ārzemēs, varēs iztaujāt ārzemju skolu pārstāvjus un konsultantus,” norāda izstādes “Skola” vadītājs Valts Jirgensons.

Līdzās augstskolām izstādē piedalās arī koledžas, tehnikumi, vidusskolas, mācību centri un nozares uzņēmumi. Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums interesentus iepazīstinās ar iespējām apgūt dažādas profesijas viesmīlības, skaistumkopšanas, ēdināšanas un citās nozarēs, kā arī piedāvās praktiski izmēģināt roku kādā no tām.

Novikontas Jūras koledža aicinās izmēģināt jūrnieka prasmes uz kuģa simulatora, bet Valmieras tehnikums piedāvās ne vien uzzināt, kā robotiku, sensoriku, pneimatiku un metālapstrādi Valmieras tehnikumā apgūst topošie mehatronisko sistēmu tehniķi, bet arī izmēģināt mācībās izmantojamās tehnoloģijas. Varēs iepazīties arī ar mācību iespējām Bulduru Dārzkopības vidusskolā un Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolā.

Savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūras stendā varēs uzzināt vairāk par iespējām, ko piedāvā Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programma Erasmus+, bet profesionālās izglītības iestāžu pārstāvjus iepazīstinās par Eiropas kredītsistēmu profesionālajai izglītībai un mācībām (ECVET).

Jaunas studiju programmas

Laiki mainās, un skolas iet kopsolī ar laiku! 2018. / 2019. mācību gadam augstskolas piedāvā vairākas jaunas studiju programmas. Piemēram, biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola „RISEBA” piedāvā bakalaura studiju programmu “Jaunuzņēmumu ekonomika un finansēšana” un maģistrantūras līmenī – studiju programmu “Lielo datu analīze”, bet biznesa augstskola “Turība” iepazīstina ar profesionālajām bakalaura studiju programmām “Biznesa loģistikas vadība” un “Starptautiskā finanšu vadība”.

Savukārt Vidzemes augstskola izstādē stāstīts par jaunajām bakalaura un maģistra studiju programmām – “Mediju un informācijas pratība”, “Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība”, “Kiberdrošības inženierija”, “Virtuālā realitāte un mobilās tehnoloģijas”, kas tuvākajā laikā tiks licencētas.

Esi aktīvs!

Izstādē norisināsies arī dažādas aktivitātes, akcijas, viktorīnas un konkursi, tostarp tādi, kuros būs iespēja laimēt mācību maksas atlaides dažādās izglītības iestādēs, bez maksas apgūt kādu svešvalodu vai vienkārši laimēt dažādas pārsteiguma balvas. Piemēram, kādam interesentam Dream Foundation dāvās iespēju kārtot starptautisko Cambridge English Advanced eksāmenu. Lai izprastu sociālo zinātņu fakultātēs apgūstamās profesijas – politiķis, žurnālists, jurists – Rīgas Stradiņa universitāte skolēnus aicinās iesaistīties aktivitātes multimediju studijā visās trīs izstādes dienās.

Savukārt Latvijas Universitāte “Skola 2018” apmeklētājus aicinās doties ekskursijā uz LU Akadēmiskā centra Dabas māju. Piesakies laicīgi! Vairāk par izstādes dalībnieku jaunumiem: http://www.bt1.lv/skola/?link=00100000

Vienlaikus Ķīpsalā notiks starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2018”, kur varēs tikties ar rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par izdevīgām cenām. Vairāk: www.bt1.lv/lbf

Avots: laikraksts “Druva”.

Show Buttons
Hide Buttons
Cart