1953. gada 12. februārī dzimusi latviešu literatūras un teātra zinātniece Valda Čakare

Teātra zinātniece un kritiķe Valda Čakare ir Akadēmijas profesore kopš 1998. gada. Kultūras portālā Satori par V.Čakari ir teikts, ka viņa “katru dienu runā par teātri. Reizēm arī kaut ko uzraksta”.

V. Čakare doktora grādu ieguvusi Sanktpēterburgas Universitātē, aizstāvot disertāciju “Paradokss H. Pintera, N. F. Simpsona un B. Biena dramaturģijā”.

No 1983. līdz 1997. gadam lasījusi lekcijas Latvijas Universitātē, Filoloģijas fakultātē. V. Čakares recenzijas un publikācijas par norisēm teātra nozarē un Latvijas teātru izrādēm lasāmas tādos kultūras medijos kā Kroders, Satori, Teātra Vēstnesis u.c., kā arī regulāri tiek izdoti zinātniskajos rakstu krājumos. Foto: Foto.lu.lv

V. Čakare ir viena no autorēm izdevumam “20. gadsimta teātra režija pasaulē un Latvijā” (1. un 2. sējums). Regulāri piedalās nacionāla un starptautiska līmeņa konferencēs un projektos (piemēram, Nordplus Neighbour Project „Baltic-Nordic-NW Russia Network in Theatre Studies and Education”, “Ekspresrecenzijas par Latvijas teātru iestudējumiem”, “Ābolu ķocis” u.c.).

Vairākkārtīgi darbojusies gadskārtējās Latvijas teātru balvu pasniegšanas ceremonijas “Spēlmaņu nakts” ekspertu komisijā. 

Skolotājas un sociālās darbinieces Lilitas Seržānes rīta fotogrāfija
Piesakies izglītības ziņu jaunumiem
Tērzētava
Ielādē tērzētavu...
Our Facebook Page
Show Buttons
Hide Buttons
Cart