Mēģiniet atslābināties un novirzīt savas domas. Dažreiz atvaļinājums vai neliels pārtraukuma periods var atvieglot situāciju.
Ja rodas aizdomas, ka pret jums tiek veikts mobings, meklējiet atbalstu pie vadītāja vai kolēģiem.
Ja darba vietā nevarat saņemt palīdzību, vērsieties pie arodbiedrību vai valsts iestādēm, kas sniedz atbalstu šādās situācijās.
Meklējiet atbalstu palīdzības dienestos un atbalsta grupās.
Runājiet ar uzbrucēju. Ja nepieciešams iesaistiet trešo pusi, kas varētu būt liecinieks, vidutājs, mediators.
Neizolējiet sevi. Meklējiet draugu un ģimenes atbalstu.
Jūs nedrīkstiet paļauties uz agresora veselo saprātu un cerēt, ka viņš apstāsies vai izbeigs vajāšanu, jums ir jāizstrādā sava rīcības stratēģija, lai nenokļūtu pilnīgi neaizsargātā pozīcijā.
Rakstiet mobinga dienasgrāmatu, dokumentējot situācijas, mobinga izpausmes, iesaistītās personas un lieciniekus, ja tādi ir. Pierakstiet mobinga situāciju sekas, kā jūtaties, fizioloģiskās reakcijas uz stresu (pastiprināta svīšana, tahikardija, galvas sāpes utt.) Ja izlemsiet uzsākt tiesu darbus, šie materiāli jums varētu noderēt kā pierādījumi. Turklāt notikumu pieraksts palīdz sakārtot domas un paskatīties uz notiekošo no malas.
Darba attiecībās nepaļaujieties uz mobinga agresora vārdiem, prasiet no viņa rakstiskus pamatojumus, rīkojumus, meklējiet lieciniekus, neparakstiet dokumentus, kuru saturam nepiekrītat.
Atturieties no atklātas konfrontācijas, paužot savas dusmas vai agresiju, jo, tas ir, ko provokators sagaida. Paturiet sev tiesības klusēt vai neatbildēt uz provokācijām.
Atbildiet uz uzbrukumiem ar pašcieņu un bez bailēm, runājiet godīgā atvērtā manierē.
Nejūtieties vainīgs un atbildīgs par citu lietām.
Celiet savu pašvērtējumu. Plānojiet savu nākotni, pilnveidojiet sevi profesionāli, lai celtu pašapziņu. Gūstiet spēku no lietām ko mīlat, kas sagādā, jebkam kas dod pozitīvu sajūtu. Pavadiet laiku ar cilvēkiem, kas jūs novērtē.
Nezaudējiet ticību. Ticiet, ka lietas mainīsies, saglabājiet perspektīvas sajūtu, veidojiet rīcības plānu.
Saglabājiet spēju pasmieties. Humors efektīvi mazina asinsspiedienu, trauksmi, distancē no notikuma.
Apturiet upura domas. Atcerieties, ka mobings neatņem jums izvēles iespēju: analizēt notiekošo, aizsargāt sevi, cīnīties ar iespējamām formālām metodēm, meklēt palīdzību, plānot darba vietas maiņu u. c. Jūs nevarat kontrolēt mobinga situāciju, bet var kontrolēt to, kā uz to reaģējat.
Mainiet darba vietu kā galējo līdzekli. Aiziešana no darba nav savas sakāves atzīšana, bet saprātīga jūsu izvēle.
Piedodiet sev un citiem, atrodiet noderīgo notikušajā un dodieties uz priekšu.