Vārda dienas: Krišs, Ksenija, Eglons, Egle , Aksenija, Eglis, Krišus, Ksendija, Ksēnija

Raksts

“Skola mūsu ir otrās mājas jeb stāsts; Šurp kādreiz atveda mūs mazās kājas” jeb stāsts par Olaines 1.vidusskolu

Olaines 1. vidusskola savu tagadējo ēku iegūst 1965. gadā, kad tiek apvienotas 1. un 2.pamatskolas. Jau pēc dažiem gadiem te mācās vairāk kā divi tūkstoši gan latviešu, gan citu tautību bērni, mācību stundas notiek pat trijās maiņās.

1976. gadā krieviski runājoši bērni pārceļas uz jaunām telpām un pilsētā izveidojas divas vidusskolas. Šajā gadā uz Olaines 1. vidusskolu tiek pārcelta Pēternieku astoņgadīgā skola.

Attēlu rezultāti vaicājumam “olaines 1. vidusskola”Laika gaitā skolas galvenā ēka Zeiferta ielā 4 iegūst lielu pārslodzi, un 1992. gadā pirmo klašu skolēni iegūst telpas arī Kūdras ielā 5, kuras mēs dēvējam par “mazo skolu”.

Skolas galvenās ēkas piebūves 1. kārtu ekspluatācijai nodeva 2007. gada 3. septembrī (visām klasēm mācības notiek vienā ēkā), bet visu piebūvi – 2008. gada 15. janvārī. Piebūves kopējā platība ir 5031,90 m².

Skolai ir savs žetons, logo, karogs un himna.

Skolas žetons

Skola 40-ajai jubilejai (2005.g.) sāka gatavoties jau iepriekšējā mācību gadā, kad skolēni projektu dienās pētīja skolas vēsturi un zīmēja skolas logo. Skolas jubilejas orgkomiteja par labāko atzina 1. b klases skolnieces Kates Jansones zīmēto skolu simbolizējošo pūcīti. Šī emblēma tika attēlota uz atslēgu piekariņiem, krūzītēm un T-krekliņiem, kurus varēja iegādāties absolventi.

 

Jubilejas gadā (2005.) skola ieguva arī karogu un himnu. Jau 20. gs. 70. gados skolai bija savs karogs – tumši zilajā audumā rotājās vārdi no Imanta Ziedoņa dzejas krājuma „Sirds dinamīts”. Tā kā tas bija gan morāli, gan fiziski novecojis, tad tika izveidots jauns karogs. Skolas absolvente Iveta Pērkone (Smerķe) izveidoja jaunā karoga dizainu, ievērojot, ka vēsturiskā karoga krāsa ir bijusi tumši zila. Karoga skiču apspriešanā aktīvi iesaistījās arī skolas padome. Tagad mēs varam lepoties ar jaunu, skaistu, tumši zilu karogu, uz kura ir attēlots skolas dzintara žetons.

 

Par skolas himnu kļuva skolai veltītā dziesma, kuru 1984.gadā uzrakstīja toreizējie skolēni: mūzikas autors – Valdis Indrišonoks(10.klase), vārdu autore – Anete Niedra(11.klase). 2005. gadā Raimonds Macats šo dziesmu aranžēja, un skolas padome to apstiprināja par Olaines 1.vidusskolas himnu.

Olaines 1. vidusskolas himna

Skola mūsu otrās mājas,
Šurp kādreiz atveda mūs mazās kājas.
Te dalāmies mēs savos priekos, bēdās,
Un esam kopā gan mācībās, gan svētkos.

Te rodas mūsu pirmās atziņas un mērķi,
Kas vēlāk daudzos tālos ceļos vedīs.
Un dzīve rādīs, kura ceļš būs tālāks,
Kurš ātri ies, kurš apdomīgāks būs.

Bet skola savās atmiņās mūs vienmēr turēs,
Liks savus draugus, skolotājus atcerēties,
Tā neļaus padoties un vienaldzībā slīgt,
Liks saņemties un tālāk doties.

Mūzika (1984.): Valdis Indrišonoks, Olaines 1. vidusskolas 1985. gada absolvents
Teksts (1984.): Anete Niedra, Olaines 1. vidusskolas 1984. gada absolvente

Mūsu pašu izkoptās un uzturētās aktivitātes, kas ieguvušas ‘tradīciju’ statusu.

 • Viena no senākajām tradīcijām mūsu skolā ir 10. klašu „uzņemšana vidusskolā” jeb 10-o „iesvētīšana”, ko tradicionāli organizē 11. klases.
 • Septembra beigās skolotāji vienmēr brauc divu dienu Skolotāju dienas ekskursijā. Ir izbraukāta visa Latvija un arī tuvākās kaimiņvalstis.

 • Katru gadu visus sajūsmina sākumskolas organizētais Miķeļdienas gadatirgus, kur var pamielot gan acis, gan vēderus.
 • 10. klasēm nopietns pārbaudījums ir Skolotāju dienas organizēšana, kas parasti izdodas ļoti mīļa un saliedē 10. klašu kolektīvu.
 • Novembrī notiek klašu dvēseļu un skolas dvēseļu izvirzīšana un apbalvošana Latvijas Dzimšanas dienas svinīgajā pasākumā. Tiek apbalvoti arī skolotāji – skolotāju kolektīva dvēsele un skolas dvēsele.
 • Adventes laikā mūsu skolēni dekorē klases un skolu, bet ansambļi un deju kolektīvi iestudē kādu muzikālu uzvedumu. Ziemassvētku laikā ir apskatāmas arī zēnu un meiteņu rokdarbu izstādes un darbojas skolas Ziemassvētku pasts.
 • Arī Valentīna dienā ar skolas pasta palīdzību var aizsūtīt savām simpātijām apsveikumu. Notiek arī Mīlestības dienas pasākums, kuru organizē Parlaments.
 • Tradicionāli februārī vai martā 12. klašu skolēni aicina savus draugus, radus un skolotājus uz Žetonu vakaru, kuram ļoti nopietni gatavojas jau no Ziemassvētkiem. Priekšnesumi parasti pārsteidz visus!

 • Uzmanība tiek pievērsta arī skolas čaklākajiem skolēniem. Otrajā semestrī labiniekiem tiek rīkots pasākums Tēja ar direktoru, kopīgā ballē pulcējas interešu izglītības kolektīvi, mācību gada beigās tiek organizēta Mācību olimpiāžu uzvarētāju pēcpusdiena, kurā olimpiāžu uzvarētāji saņem diplomus un naudas prēmijas, liels paldies tiek teikts mūsu skolotājiem. Pirmajā aprīlī ar jautriem tērpiem, frizūrām un jokiem atzīmējam Smieklu dienu.

 • Maijā skolas zāle parasti ir pārpildīta, jo visi pulciņi rāda savu paveikto Interešu izglītības pulciņu atskaites koncertā.
 • Maijā tikko jaušamas skumjas iezogas acīs pasākumos „Paliec sveika, sākumskola!” un „Pēdējais zvans”.
 • Ik pēc pieciem gadiem mūsu skolas absolventi ir mīļi gaidīti Olaines 1. vidusskolas salidojumā.

Junior Achievement Latvija dalībskolas aktivitātes

“Junior Achievement Bulgārija” sadarbībā ar Junior Achievement organizācijām Latvijā, Norvēģijā, Rumānijā un Grieķijā izstrādā plaša mēroga starptautisku projektu GREENT (zaļš + uzņēmējdarbība).

Kā jau katru gadu ierasts,  arī 2016./2017. mācību gadā sākumskolas un pamatskolas skolēni iesaistījās JA Latvija organizētajos finanšu pratības konkursos.

A.Brahmaņa uzņēmumam “Woodwibe” 1. vieta!

10. un 11.februārī JA Latvija organizētā starptautiskā uzņēmējdarbības projekta “Central Baltic student Enterprise without Borders” ietvaros vidusskolēni Amanda Ieva Ķupe, Vairis Stramkalis, Ritvars Gailīts un Artūrs Brahmanis devās uz  starptautisko skolēnu mācību uzņēmumu (SMU)gadatirgu Tallinā.

Skolā notikuši divi vietējie SMU tirdziņi – 9. novembrī un 15. decembrī.
18. decembrī Iecavā notika “Junior Achievement Latvija” (JA Latvija) un Iecavas vidusskolas rīkotais SMU reģionālais Ziemassvētku gadatirgus. Tajā piedalījās 40 SMU no Zemgales un Rīgas.

Starptautiskā projekta “Central Baltic Student Enterprise without Borders” (CBEwB), kuru organizē Junior Achievement Latvija (JA Latvija), ietvaros 11.-13. novembrī Olaines 1. vidusskolas skolēni viesojās  Tallinas 21. vidusskolā.

Olaines 1. vidusskolas skolēni, SMU „VIKEM”, kurš skolā darbojas jau otro gadu, dalībnieki Vairis Stramkalis (11.a), Amanda Ķupe (10.b), Artūrs Brahmanis (10.a) un Ritvars Gailīts (10.a) š.g. 28.-29.09. piedalījās starptautiskā projekta “Central Baltic Student Enterprise without Borders” (CBEwB), kuru organizē Junior Achievement Latvija (JA Latvija), pirmajā pasākumā – Inovāciju nometnē Helsinkos.

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) VIKEM realizē projektu “”Biznesa galda spēles-  jauniešu uzņēmējspēju pilnveidei”

Šogad augusi skolēnu interese par ĒNU DIENU — portālā enudiena.lv  bija reģistrējušies 29 140 potenciālo ēnotāju iepretim pagājušā gada 22 600 ēnot gribētājiem. Divdesmit aktīvāko izglītības iestāžu vidū pārstāvētas skolas ne tikai no Rīgas, bet arī Jelgavas, Daugavpils, Aizkraukles, Mārupes, Olaines, Valmieras un Madonas.

Skolēnu mācību uzņēmums VIKEM Vislatvijas Ziemassvētku gadatirgū kā simpātiju balvu ieguva Rīgas Biznesa skolas (RBS) ielūgumu piedalīties augstskolas organizētajā Start-Up darbnīcā 29.janvārī.

Bauskas sākumskolas un Bauskas Valsts Ģimnāzijas mazās biznesa skolas rīkotais vakars, kas šoreiz bija veltīts biznesa etiķetei, notika Bauskas Valsts ģimnāzijas Baltajā zālē 14. janvārī.

Pagājušajā mācību gadā 10. klases skolēnu Mairas Romanovičas un Ņikita Feoktistova vadībā darbojās skolēnu mācību uzņēmums (SMU) “NOM”, kas izgatavoja audio austiņu uztinējus no Latvijā pieejamā materiāla-koka. SMU «NOM» Vislatvijas skolēnu mācību  uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgū Rīga Plaza 2014.gada decembrī ieguva atzinību, viņu produkciju ievēroja Latvijas mežu pārstāvji no žūrijas komisijas un lūdza sagatavot pāris austiņu uztinējus, lai tos izvietotu Latvijas meža un kokrūpniecības izstādē “Iepazīsties-koks!” , kas no 2014.gada darbojas Mežaparka estrādes telpās.

4.decembrī 6 vidusskolēnu komandas piedalījās Junior Achievement  Latvija rīkotajā biznesa simulācijas spēles JA TITAN reģionālajā čempionātā, kas notika Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas telpās.

12.decembrī  modes un izklaides centrā   „Rīga Plaza” notika ikgadējais Vislatvijas  skolēnu mācību uzņēmumu /SMU/ Ziemassvētku gadatirgus.

Realizēts Olaines novada pašvaldības atbalstītais jauniešu projekts „Reģionālais SMU gadatirgus”

6. novembrī Skolēnu mācību uzņēmumu Mārtiņdienas gadatirgus.

Lai veiksmīgi startētu JA Latvija šī gada konkursos un uzsāktu SMU dibināšanu, skolēni gada sākumā apmeklējuši izglītojošus pasākumus.

Ikvienam mūsu skolas 4.-12.klašu skolēnam ir lieliska iespēja apvienot mācības ar uzņēmējdarbību. Kā tas ir iespējams? Mūsu skola ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija /JA – YE Latvija/ dalībskola, līdz ar to mums ir iespēja iesaistīties daudzās YE – Latvija piedāvātajās aktivitātēs : daļa 1.-4.klašu skolēni kopā ar vecākiem un vecvecākiem jau ir sākuši veidot ekonomikas terminu skaidrojošo vārdnīcu, 5.-.9.klašu skolēni raksta biznesa pasaku ar laimīgām beigām, vidusskolēni aicināti piedalīties biznesa stratēģiskajā spēlē TITAN tiešsaistē, kā arī Latvijas Valsts Meži organizētajā vides reklāmu konkursā.

 

Attēlu rezultāti vaicājumam “olaines 1. vidusskola”

Olaines 1. vidusskolas jaunā bibliotēka.

Show Buttons
Hide Buttons