Vārda dienas: Austris , Bendžamins, Beneventa, Benija, Benijs, Benjamina, Benjamins, Benjamiņš, Benjāmiņš, Benno, Beno, Benoventa, Bens

Raksts

Vingrinājums haotisko domu disciplinēšanai jeb kas ir tava olimpiskā prāta disciplīna

Viss, kas nepieciešams ir vāze ar ziedu, zāles stiebrs, kaktuss vai tamlīdzīgi. Sāksim koncentrējoties lūkoties auga sirdī. Turpinām lūkoties augā. Pievērsīsim uzmanību smaržai, formai, krāsai. Sajutīsim zieda (auga) smaržu, iztēlosimies zieda ēnu. Nedomāsim ne par ko citu, tikai par novērojamo objektu. Sākumā pa galvu maisīsies arī visādas citas domas, traucējot koncentrēties uz auga sirdi. Tas liecina, domas visu laiku ir bijušas ārpus kontroles (nedisciplinēts prāts).

Šo vingrinājumu vajadzētu atkārtot katru dienu. Pirmajās dienās lūkoties augā būs grūti arī trīs vai piecas minūtes, bet pēc divām nedēļām mums šo tehniku vajadzētu spēt izpildīt veselas desmit vai pat piecpadsmit minūtes, neļaujot domām sapiņķerēties haosā.

Tā būs pirmā pazīme, ka mēs spējam kontrolēt savas domas, tātad apgūta spēja koncentrēties tikai uz to, uz ko mēs tiecamies, ko paši vēlamies. Vai nu prāts kontrolē mūs, vai mēs kontrolējam prātu- šoreiz būs otrais.

Show Buttons
Hide Buttons