Vārda dienas: Artūrs, Artis , Arčijs, Ārčijs, Arčils, Arsenijs, Arsēnijs, Arsens, Arsēns, Arsentijs, Artijs, Artiks, Arts, Arturs, Artuss, Mečeslavs, Mečislava, Mečislavs, Palmira, Palmīra, Paloma, Pamela

1773. gada 22. februārī (pirms 245) darbu sāka pirmais muzejs Rīgā, tagadējais Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Attēlu rezultāti vaicājumam “Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs”

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs 

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir muzejs Rīgā, kurā izstādītas ekspozīcijās par Rīgas vēsturi sākot ar pilsētas dibināšanu 1201. gadā un beidzot ar 20. gadsimta pirmo pusi. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir vecākais publiskais muzejs Latvijā un Baltijā, kā arī viens no vecākajiem Eiropā. Muzejs atrodas Vecrīgā, Rīgas Doma ansamblī (Palasta iela 4).

Par muzeja pirmsākumiem tiek uzskatīts 18. gadsimts. Tā pamatā ir Rīgas ārsta Nikolausa fon Himzela privātā kolekcija. Pēc ārsta nāves, viņa māte, Katrīna fon Himzele, pildot dēla pēcnāves vēlmi, uzdāvināja kolekciju Rīgai. 1773. gada 22. februārī Rīgas rāte izveidoja muzeju, nodēvējot to Himzela vārdā.

Muzejs atradās tā sauktajā Anatomijas teātrī (ēka nav saglabājusies). 1791. gadā muzejs tika pārcelts uz Rīgas Doma ansambļa austrumu spārnu, kas bija speciāli uzcelts pilsētas bibliotēkas un muzeja vajadzībām. 1816. gadā muzejā atvēra īpašo Mākslas kabinetu, bet 1881. gadā apvienojot Himzela muzeja un pilsētas numismātikas kolekcijas, izveidoja Pilsētas monētu kabinetu.

1964. gadā muzejs ieguva pašreizējo nosaukumu “Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs”.

Show Buttons
Hide Buttons
Cart