3. nodarbība (konspekts): “Stresa vadīšanas apguve grupas dalībniekiem, mazinot emocionālo spriedzi”

  1. nodarbība

Annemartas Kreituses zīmējums.

Mērķis: nodrošināt stresa vadīšanas apguvi grupas dalībniekiem, mazinot emocionālo spriedzi.

Uzdevumi:

  1. stresa vadīšanas prasmju apgūšana;
  2. fiziska ķermeņa stāvokļa uzlabošana;
  3. labvēlīgas gaisotnes izveidošana.

Laiks: 45 minūtes.

Resursi: plaša, labi vēdināma telpa, ritmiska, maršveidīga mūzika, nomierinoša mūzika, ērti krēsli vai paklājiņi gulēšanai.

Norises izklāsts:

  1. Pārrunas. Vadītājs pārrunā piedzīvoto no iepriekšējās tikšanās reizes. Pašreizējās sajūtas.
  2. Elpošana.

Elpošana ar vēderu, stāvot taisni, uzliekot rokas uz vēdera. Elpo vienmērīgi un viegli. Vispirms ievelk elpu vēderā, piepildot vēderu un krūšu kurvi ar gaisu kā balonu. Tad ļauj, lai ieelpa piepilda krūšu kurvi. Vēl – ievelk gaisu rīklē un tad vieglītēm izelpo.

  1. Muskuļu atbrīvošanās ar ritmisku kustību palīdzību.

Marša mūzika. Soļo uz vietas, augsti cilājot ceļgalus un pieskaroties te vienam, te otram ceļgalam ar pretējo roku. Pēc kāda brītiņa, tāpat soļojot, piesit ceļgaliem ar pretējās rokas elkoni.

  1. Smiekli.

Dalībnieki apsēžas uz krēsliem. Skaļi smejas. Lai smietos, var izstāstīt anekdoti vai kādu smieklīgu situāciju (vadītājs vai dalībnieki). Smiešanos sāk vadītājs, kas skaļi un aizrautīgi smejas, aizraujot līdzi grupas dalībniekus.

  1. Vizualizēšana.

Nomierinoša mūzika. Visi dalībnieki ērti iekārtojas krēslos. Acu priekšā izveido sev tīkamu vizuālo tēlu un cenšas to izjust. Vizuālais tēls: vasara pie jūras. Dzirdama ūdens šalkoņa un viļņu šļaksti, gaisā mazliet sāļa jūras īpatnēja smarža, kājas glāsta viegli vilnīši, bet matus glauž vēja plūsma. Apkārt miers, klusums, ļaužu nav. Ir tikai saule, vējiņš, viļņu šļaksti, klusa jūras šalkoņa un es…

Noslēgums. Pateicas par piedalīšanos nodarbībā un aicina izmantot stresa mazināšanas paņēmienus ikdienas situācijās, pastāstot citus piemērus (darbības maiņa, roku mazgāšana zem krāna, kliegšana utt.).

 

Show Buttons
Hide Buttons
Cart