1958. gada 19. martā (pirms 60) ēterā pirmo reizi tika raidīts Latvijas televīzijas ziņu raidījums Panorāma.

“Panorāma” ir informatīvais televīzijas ziņu raidījums Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā. Šis ir vecākais informatīvais ziņu raidījums Latvijā un tiek translēts kopš 1958. gada.

Šis raidījums tiek raidīts katru vakaru plkst. 20.30. Raidījuma veidošanā iesaistīti gandrīz visi Latvijas televīzijas ziņu dienesta darbinieki. Raidījumā tiek apskatītas Latvijas un pasaules aktualitātes, sporta un laika ziņas, kā arī ir papildu sadaļas: “De facto” un “Aculiecinieks”.

Pirmo vakara ziņu raidījumu ēterā pārraidīja 1958. gada 19. martā plkst. 21.28. Kopš raidījuma izveidošanas līdz 1962. gada 1. martam raidījuma ziņas lasīja aizkadrā. Pirmie diktori, kuri parādījās ēterā bija Valdis Čukurs un Laimdota Rone, kā arī Uldis Štokmanis un citi.

Tajā laikā ziņu nosaukums bija “Televīzijas sabiedriski politisko raidījumu pēdējās ziņas” jeb vienkārši “Pēdējās ziņas”, kuras sākumā netika pārraidītas noteiktā laikā, bet gan laika posmā no 21.30 līdz 23.00.

Vēlāk ziņu izlaidums tika nosaukts par “Latvijas televīzijas studiju ziņas”, bet kopš 1963. gada “Televīzijas Panorāma” jeb vienkārši “TV Panorāma”. “TV Panorāma” izveidotājs — Leons Rudzišs.

Avots: https://lv.wikipedia.org/wiki/Panor%C4%81ma_(raid%C4%ABjums)

 

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Skolotājas un sociālās darbinieces Lilitas Seržānes rīta fotogrāfija
Piesakies izglītības ziņu jaunumiem
Šautboks
Ielādē šautboksu...
Our Facebook Page
Show Buttons
Hide Buttons
Cart