1947. gada 25. martā dzimis britu dziedātājs, komponists un roka pianists Eltons Džons

Eltons Džons (angļu: Elton John; dzimis Redžinalds Kenets Dvaits (Reginald Kenneth Dwight) 1947. gada 25. martāLondonā, Apvienotajā Karalistē) ir angļurokmūziķis, komponists, pianists, atklāts gejs un LGBT aktivists.

Savā četru desmitgažu ilgās karjeras laikā E. Džons ir bijis viens no slavenākajiem un komerciāli veiksmīgākajiem populārās mūzikas izpildītājiem, viņa albumi ir pārdoti vairāk nekā 550 miljonos kopiju. E. Džona 1997. gadā Princeses Diānas piemiņai veltītā dziesma Candle in the Wind 1997ir tikusi pārdota 33 miljonos kopiju, tas ir visu laiku vislabāk pārdotākais singls Billboard vēsturē. E. Džons ir Vislielāko popularitāti viņš iemantoja 1970. gados, viņa komerciāli veiksmīgākais albums ir 1973. gadā izdotais Goodbye Yellow Brick Road, kas ticis pārdots vairāk nekā 29 miljonos kopiju visā pasaulē. Tāpat viņam ir vairāk nekā 50 singli, kas iekļuvuši Top 40.

Trīs no Džona sarakstītajām dziesmām filmai “Karalis Lauva” (The Lion King, 1994) tika nominētas Amerikas Kinoakadēmijas balvai kategorijā “Labākā dziesma”, un par vienu no tām (par dziesmu Can You Feel the Love Tonight) Džons šo balvu ieguva (kopā ar teksta autoru Timu Raisu). Džons ieguvis arī sešas Grammy balvas, Zelta Globusa un Tonybalvu. 2004. gadā Rolling Stone ierindoja viņu 49. vietā 100 visu laiku izcilāko mākslinieku sarakstā.1994. gadā E. Džons tika uzņemts rokenrola slavas zālē.

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Show Buttons
Hide Buttons
Cart