Saeima jau astoto gadu aicina jauniešus piedalīties projektā “Jauniešu Saeima”. Šogad tas norisināsies 13.aprīlī

Lai iekļūtu 8.Jauniešu Saeimā, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti līdz 18.martam pieteikt savu ideju virtuālajās vēlēšanās interneta vietnē – vēlēšanu platformā – www.jauniesusaeima.lv.

Šī gada Jauniešu Saeimas centrālā tēma, par kuru jaunieši aicināti pieteikt savas idejas, ir Latvijas nākotnes veidošana. Tāpat kandidāti var iesniegt priekšlikumu vienam no četriem deklarāciju projektiem: par latviskās identitātes stiprināšanu Latvijā un pasaulē, jauniešu kritiskās domāšanas veicināšanu mediju vidē, vispusīgu jauniešu izglītību vai jauniešu iesaisti valsts attīstībā.

Jauniešu Saeimas deputātus ievēlē publiskā balsojumā, un projektā pārstāvēti visi Latvijas reģioni proporcionāli to iedzīvotāju skaitam. Katrs jaunietis kandidē atsevišķi, un programmas vietā ir viena viņam svarīga ideja.

Pieteikties dalībai Jauniešu Saeimā, kā arī balsot par jauniešu piedāvātajām idejām var portālu Draugiem.lv un Facebook.com lietotāji. Balsot par kandidātu idejām var no 2. līdz 25.martam.

Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām būs saņemts lielākais balsu skaits, 13.aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai iepazītu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām.
Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam Saeimas darbam – likumu izstrādes un pieņemšanas procesam parlamenta komisijās un Saeimas sēdēs.

Lai veicinātu pēc iespējas plašāku informētību par iespēju jauniešiem piedalīties 8.Jauniešu Saeimā un ikvienam balsot par jauniešu iesniegtām idejām, aicinām ievietot informāciju jūsu mājaslapā www.pedagogs.lv un dalīties sociālajos tīklos.

Videoaicinājums pieejams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=zWfAFPsCwy8

 

Projekta vēlēšanu platforma un sociālie tīkli:

www.jauniesusaeima.lv

www.twitter.com/JauniesuSaeima
www.facebook.com/projektsjauniesusaeima
www.draugiem.lv/jauniesusaeima
www.youtube.com/JauniesuSaeima
www.flickr.com/jauniesusaeima

Cieņā

Jauniešu Saeimas komanda
E-pasts: info@jauniesusaeima.lv

Ja nevēlies saņemt informāciju par dažādām aktualitātēm, lūdzam sūtīt atteikumu uz e-pasta adresi: info@jauniesusaeima.lv

www.jauniesusaeima.lv
www.twitter.com/JauniesuSaeima
www.draugiem.lv/jauniesusaeima
www.facebook.com/projektsjauniesusaeima
www.youtube.com/JauniesuSaeima

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Show Buttons
Hide Buttons
Cart