1936. gada 18. aprīlī dzimis latviešu horeogrāfs, dejas pedagogs Imants Magone

Attēlu rezultāti vaicājumam “Imants Magone”

Imants Magone.

Dzimis 1936.gada 18.aprīlī Balvu pagasta Taureskalnā deviņu bērnu ģimenē. Balvu 1.vidusskolā beidzis astoņas klases, tad mācības turpināja Cēsu 1.vidusskolā, jo ģimene 1953.gadā pārcēlās dzīvot uz Cēsu rajonu. Kā savu pirmo deju skolotāju min Alīdu Pušpuri no Balviem, bet pa īstam nodoties dejai Imants sāka Cēsīs. Toreiz māsa strādāja par Cēsu rajona kultūras nama direktori, un, dzīvodams pie viņas, Imants drīz vien kļuva par jauniešu deju kolektīva dalībnieku. Mildas Letiņas vadībā tur tika nodejoti visi vidusskolas gadi. Tad nāca liktenīgais koncerts Rīgā, kurā pārējo cēsnieku pulkā tika pamanīts dejotāju pāris – Imants Magone ar partneri Valdu Freimūti. Viņus uzaicināja dejot Valsts deju ansamblī “Sakta”. Pēc vidusskolas beigšanas Imants iestājās Latvijas Valsts universitātes Juridiskajā fakultātē un dejoja universitātes deju ansamblī “Dancis” un Nacionālās operas baleta trupā. 1958.gadā sāka vadīt Rīgas Pionieru pils deju kolektīvu. Kad bērni pārauga pionieru vecumu, ar visu bijušo kolektīvu pārgāja strādāt uz Poligrāfiķu kultūras namu, kas uzskatāms par tautas deju ansambļa “Liesma” sākumu 1961.gadā. 1964.gadā ansamblis iegūst Tautas deju ansambļa Goda nosaukumu. Te I.Magone izveidoja arī bērnu tautas deju ansambli “Dzirkstelīte”, ko vadīja līdz 1993.gadam.

1992.gadā Imants Magone nodibināja savu privāto Tautas deju un mūzikas klubu “Liesma”, kurā dzied, dejo un spēlē 9 amatieru mākslas kolektīvi ar vairāk kā 600 dalībnieku.

Imants Magone bija tas cilvēks, kas Balvu rajona deju kolektīviem palīdzēja gatavoties Dziesmu un deju svētkiem, uzņēmās rajona deju svētku virsvadītāja pienākumus. Kopā ar Latgales novada dejotājiem Balvos tika nosvinēts I.Magones 60 gadu jubilejas koncerts 1996.gadā.

Imants Magone bijis piecu Deju svētku virsvadītājs (1980., 1990., 1993., 1998.,2003.) un Deju svētku goda virsvadītājs 2008.gadā

Latvijas PSR Tautas skatuves mākslinieks, daudzu starptautisku atzinību laureāts, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, KKF mūža stipendiāts

Ilona Brūvere ir izveidojusi portretfilmu “Horeogrāfs Imants Magone”.

Dziesmu un deju svētku virsvadītāja, deju ansambļa “Liesma” ilggadējā vadītāja Imanta Magones audzēkņi un citi ziedotāji Meža kapos uzstādījuši pieminekli savam aizsaulē aizgājušajam deju pedagogam. Skulptūra veidota no pamatīga akmens, ko tās autors tēlnieks Pauls Jaunzems uzskata par personību – ar savu dvēseli, enerģētiku un dzīvesstāstu.

Avots : Balvu bibliotēka

***

Imants Magone dzimis 18.04.1936. bija sabiedrisks darbinieks un aktīvi darbojās Latvijas Republikas teritorijā līdz 2008. gadam.

Atbilstoši SIA Lursoft, preses un interneta resursu datiem, Imants Magone bija saistīts ar šādām organizācijām:

  • TAUTAS DEJU UN MŪZIKAS KLUBS “”LIESMA””
  • Rīgas humanitārās mākslas centrs

Viņš nomira 72 gadu vecumā, 2008. gadā.

Vairāk informācijas par personu, kuras vārds ir Imants Magone varat meklēt vietnē news.lv. Tiks parādītas visas atbilstošās publikācijas pēc vārda sakritības (tās var būt dažādas personas).

Viņa pēdējā dzīves vieta bija Rīga

Avoti: Preses un interneta publikācijas, Sēru vēstis, lursoft.lv

Tērzētava
Ielādē tērzētavu...
Our Facebook Page
Show Buttons
Hide Buttons
Cart