Vārda dienas: Antons, Antis, Antonijs , Acons, Antans, Antars, Antonio, Antuans, Antuāns, Ontons, Tonijs

Raksts

28. aprīlī dzimusi aktrise Vera Singajevska (1923–2014), šodien 95

Attēlu rezultāti vaicājumam “Vera Singajevska”Vera Singajevska (pazīstama arī kā Singa, dzimusi 1923. gada 28. aprīlī Svinarnas sādžā Viņņicas apgabalā, Kijevas guberņā, Ukrainas PSR, mirusi 2014. gada 26. aprīlī) bija latviešu aktrise, LPSR Tautas skatuves māksliniece. Pazīstama kļuvusi ar zviedru bērnu grāmatu autores Astrīdas Lindgrēnas radītā tēla Karlsona lomu un citām lomām bērnu lugās.

Kā Singajevskas oficiālais dzimšanas datums reģistrēts 1923. gada 12. jūnijs, bet dzimusi viņa ir pusotru mēnesi agrāk: “Piedzimu pavasarī, kad ziedēja ķirši un čivināja putni, naktī no 27. uz 28. aprīli. Pēc pāris dienām izkritu no šūpuļa, un visi nobijās, ka būšu beigta. Lai es ar nesataisītu sirdi neaizietu mūžībā, mani nokristīja turpat sādžā pareizticīgo koka baznīciņā. Pēc tam visa ģimene, izņemot mani, saslima ar vēdertīfu, un tēvs nevarēja manu dzimšanu valsts reģistros iegrāmatot. To viņš izdarīja vēlāk. Tā tas kļūdainais ieraksts radās.”

No 1945. līdz 1953. gadam strādāja Jelgavas teātrī, pēc tam līdz 1992. gadam — Jaunatnes teātrī,[5] arī Nacionālajā teātrī.

1947. gadā izveidoja tautas deju ansambli “Kalve”, kas joprojām darbojas LLUpaspārnē. Bijusi precējusies ar aktieri Tālivaldi Āboliņu, dēli Gundars un Māris (LTV skaņu operators).  Studenšu korporācijas Varavīksne goda filistre.

Apbedīta 1. Meža kapos līdzās savam vīram Tālivaldim.

Avots: https://lv.wikipedia.org/wiki/Vera_Singajevska

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Show Buttons
Hide Buttons