Vārda dienas: Tenis, Dravis , Denisa, Denise, Deniss, Denīza, Denīze, Deņiss, Dionisijs, Dioniss, Dionizijs, Radions, Rodions, Trofims

Raksts

Babītes vidusskola šodien un vēstures lokos

Skolā mācās 933 skolēni, strādā 90 skolotāji, no tiem 10 ir atbalsta personāla sastāvā, strādā 37 tehniskie darbinieki. Skolā ir 22 mācību kabineti un 40 klašu telpas, bibliotēka – lasītava, novadpētniecības muzejs, ēdnīca un kafejnīca.

Sporta kompleksā izbūvētas 3 sporta zāles un 2 peldbaseini. Skolas novadpētnieku pašaizliedzīgais darbs 1997. gadā vainagojas ar atjaunotu Veco Latviešu Strēlnieku biedrības dāvināto Babītes 6-klasīgās skolas karogu, bet 2003. gadā – ar atjaunotu Piņķu kaujām veltīto pieminekli.

Skolā notiek nopietns mācību darbs –  Latvijas Republikā starp vidusskolām esam augstajā 15. vietā.
Labi sasniegumi ir arī sporta un mākslinieciskajā pašdarbībā. Skolā ir noturīgas kultūras, sadzīves un patriotiskās audzināšanas tradīcijas.


SKOLAS VĒSTURE

Pēc Altmarkas pamiera 1629. gadā Rīgas lauku novads nonāca Zviedrijas valdīšanā. Zviedrijā nekad nav pastāvējusi dzimtbūšana, līdz ar to latviešu zemnieki arī bija brīvi un varēja bez šķēršļiem mācīties  skolā. Vidzemē, tai skaitā, arī dažuviet Rīgas lauku novadā, zemnieki gāja klaušās un bija neizglītoti.

1650. gadā Vidzemes konsistorija izdeva rīkojumu, ka pie katras baznīcas jāatver skola. No 1654. gadā sastādītā klaušu saraksta saprotams, ka Piņķos skolotājs Everts Jaunzemnieks ir atbrīvots no klaušām, lai mācītu bērnus. Zināms, ka 1688. gadā skolā mācījušies 12 skolēni, 1760. gadā mācījušies 3 skolēni.

Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā Piņķos ir bijušas 2 skolas:

  • Babītes 6-klasīgā pamatskola,
  • Trenču 6-klasīgā pamatskola.

No 1946. gada pagastā bijusi viena 7-gadīgā skola un mācības notikušas Piņķu mācītājmājā.

1978 gada 14. aprīlī tiek ieliets Babītes vidusskolas pirmais betona kubikmetrs un skolas atklāšana notiek 1980.gada 1. septembrī. Skolas atslēga vēl Ķekavas PMK vad. I.Teivāna rokās.

 vesture009vesture013vesture004 

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Show Buttons
Hide Buttons