Vārda dienas: Artūrs, Artis , Arčijs, Ārčijs, Arčils, Arsenijs, Arsēnijs, Arsens, Arsēns, Arsentijs, Artijs, Artiks, Arts, Arturs, Artuss, Mečeslavs, Mečislava, Mečislavs, Palmira, Palmīra, Paloma, Pamela

1971. gads – saulstaru apmirdzētais bērnības laiks tiem, kuriem šobrīd ir ap 50 gadiem jeb “Dzeguzītes” fenomens

Lietotāja Elmārs Barkāns attēls.1971. gads bija saulstaru apmirdzētas bērnības laiks visiem tiem, kuriem šobrīd ir ap 50 gadiem. Šajā gadā tika dibināta joprojām populārā Latvijas Radio bērnu popgrupa DZEGUZĪTE. Pedagoģes Dailas Martinsones gādīgajā uzraudzībā ar “Dzeguzītes” populārām bērnu dziesmām uzaugušas vairākas mazo dziedātāju un klausītāju paaudzes. Lai gan mainījušies laiki un bērnu intereses, dažas lietas nemainās – “Dzeguzītes” repertuāru joprojām balsta maestro Raimonda Paula skanīgās melodijas.
Lai vēl paspilgtinātu atmiņas par to, ka kādreiz zāle bija zaļāka un debesis zilāka, tolaiku bērņukiem, tagad jau ražīgiem onkuļiem un dāmām vislabākajos gados, jāatgādina, ka tieši 1971. gadā uz veikalu letēm parādījās bērnības laiku kārumi – Rīgas maizes kombināts sāka ražot saldās kukurūzas nūjiņas, bet Rīgas piena kombinātā darbu uzsāka pirmā saldējuma fabrika Latvijā.

Elmārs Barkāns

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Show Buttons
Hide Buttons
Cart