Vārda dienas: Artūrs, Artis , Arčijs, Ārčijs, Arčils, Arsenijs, Arsēnijs, Arsens, Arsēns, Arsentijs, Artijs, Artiks, Arts, Arturs, Artuss, Mečeslavs, Mečislava, Mečislavs, Palmira, Palmīra, Paloma, Pamela

Svinīgi atklāta audzinātājas un divgadnieka mammas Danas Gulbes jaunā grāmata “Kas notiek bērnudārzā”

Svinīgi atklāta bērnudārza audzinātājas un divgadnieka mammas Danas Gulbes jaunā grāmata “Kas notiek bērnudārzā”. Tajā vecāki vienkopus var izlasīt par visu, kas saistīts ar bērnudārzu, un atbildes uz jautājumiem dažādos bērnu vecuma posmos rod arī sabiedrībā pazīstamas mammas – Anna Panna (Birmane), Laura Grēviņa, Dace Alpa, Laura Arnicāne un citas.

Grāmatu “Kas notiek bērnudārzā” laidusi klajā “Satura darbnīca TAPT”, kuras vadītāja Liene Vilnīte tās atklāšanas svētkos atzina, cik necerēti laba izdevusies sadarbība ar jauno autori Danu Gulbi. Interesanti, ka izdevniecībai viņu ieteikusi Anna Panna (Birmane) ar vārdiem: “Tikpat aizrautīgi, kā es cepu kūkas, tā Dana audzina bērnus bērnudārzā!” Varot apbrīnot, kā tik īsā laikā Dana Gulbe ar savu enerģiju un darbaspējām paralēli dēliņa audzināšanai un darbam bērnudārzā sarakstījusi grāmatu, sacīja Liene Vilnīte, piebilstot, ka no pašas trīs bērniem tikai jaunākajai meitai izdevies izvēlēties tādu bērnudārzu Jūrmalā, uz kuru bērns tiešām dodas ar prieku. Ne velti arī autore Dana Gulbe grāmatā norāda, ka bērnudārza lomu pirmajos dzīves gados nedrīkst novērtēt par zemu. “Ceram, ka vismaz 1500 bērnudārznieku vecākus mēs padarīsim laimīgākus!” pauda Liene Vilnīte, jo tieši tik eksemplāros izdots grāmatas pirmais metiens.

Grāmatas “Kas notiek bērnudārzā” atklāšanas svētkos vairākas sabiedrībā pazīstamas mammas atzina, ka šāda veida lasāmviela viņām pašreiz ir ļoti aktuāla, kā arī labprāt padalījās ar savu pieredzi bērnudārza izvēlē, kā bērni tajā jūtas, cik liela loma ir vecākiem un bērnudārza audzinātājām mazā cilvēka pilnveidē šajā dzīves posmā.

Hannas (1,8 gadi) mamma Anna Panna (Birmane) pašreiz ir mājdārziņa meklējumos, jo viņai ir svarīgi, lai bērnudārzā būtu maz bērnu, mierīga gaisotne un bērnam tiktu gandrīz nedalīta audzinātājas uzmanība: “Par bērnu jādomā kā līdzvērtīgu cilvēku, kuram saknes liekam pašā sākumā.”

Everts vasarā svinēs sešu gadu, bet Edvīns pēc mēneša – 3 gadu jubileju, un viņu mamma Laura Grēviņa atklāj, ka abi dēli bērnudārzu sāka apmeklēt divu gadu vecumā. “Ar pirmo bērnu maz zināju, ko sagaidīt no bērnudārza, un tikai pakāpeniski sapratu notiekošo. Ar otro bija jau vieglāk. Jautājumi vecākiem ir visu laiku – gan tad, kad bērns sāk iet bērnudārzā, gan piecos un sešos gados, kad jāgatavojas skolai. Piekrītu, ka vecākiem ir divējāda attieksme – vieni regulāri interesējas par bērnu, cenšas aprunāties ar audzinātājām, bet nevajadzētu arī pārspīlēt – audzinātājām jāuzticas. Ir arī vecāki, kuri neieklausās audzinātāju teiktajā pat tādos brīžos, kad to ļoti vajadzētu, piemēram, ja viņu bērns konfliktē ar citiem.”

Rūdolfa (1,7 gadi) mamma Laura Arnicāne dēlu ir pieteikusi bērnudārzā, ko vajadzētu Cēsīs sākt apmeklēt no septembra. Viņu vēl māc šaubas – Rūdolfam sākt vai nesākt bērnudārznieka gaitas? Līdz ar to situācijas izvērtēšanā noteikti noderēšot arī jaunā grāmata: “Bērnudārzam ir jābūt tādai vietai, kur arī man gribētos pavadīt laiku, kas piepildīts ar izzinošām aktivitātēm, iespēju būt dabā. Manai māsai ir divas meitas, kuras apmeklē bērnudārzu, un redzu, ka vecāku interese par bērnudārzā notiekošo ir ļoti atšķirīga. Man noteikti interesēs – kas notiek bērnudārzā.”

Sibillas (5,5 gadi) un Valtera (2,5 gadi) mamma Dace Alpa ir guvusi pieredzi gan privātā, gan pašvaldības bērnudārzā, bet šī vecuma bērnu vecākiem vienmēr ir daudz neskaidru jautājumu, un viņas vērtējumā pozitīvi, ka tagad tik daudz atbildes apkopotas vienā grāmatā: “Mēs ļoti uzticamies bērnudārza pedagogiem, zinu, ka vienmēr viss ir kārtībā. Taču katrā vecumposmā vecākiem ir citi jautājumi, un man, piemēram, pašlaik aktuāli ir uzzināt vairāk par gatavošanos skolai.”

Grāmatā “Kas notiek bērnudārzā” vienkāršā valodā tiek aplūkotas visdažādākās situācijas, kas vecākiem ir aktuālas atsevišķos bērna vecuma posmos no dzimšanas līdz pat skolai. Pēc Danas Gulbes pieredzes vecākiem vispirms daudz nezināmā ir, kad bērnudārza gaitas mazajam vēl tikai priekšā. Pēc tam seko posms, kurā gan bērnam, gan pieaugušajiem jāaprod ar jauno kārtību, viss notiek pirmo reizi un raudiens nāk abām pusēm. Tam seko laiks, kad bērnudārza kārtība iepazīta, un autore iesaka, kā labāk baudīt šo salīdzinoši mierīgo posmu. Jauns izaicinājums abām pusēm ir brīdis, kad atvasei jāsāk gatavoties skolai, un arī šeit grāmata sniedz labus padomus. Jāatzīmē, ka Dana Gulbe grāmatas tapšanas laikā tikusies ar vairākiem desmitiem bērnudārzu audzinātāju gan pašvaldības, gan privātajos bērnudārzos, uzklausot arī viņu pieredzi.

Par grāmatu: “Kas notiek bērnudārzā” laidusi klajā “Satura darbnīca TAPT”, autores Danas Gulbes tekstu ar brīnišķīgiem zīmējumiem papildinājusi ilustratore Krista Miltiņa. Autore Dana Gulbe ir bērnudārza audzinātāja ar augstāko izglītību pirmsskolas pedagoģijā, viņai ir arī Montesori skolotāja kvalifikācija. Dana strādā bērnudārzā par audzinātāju un vienlaikus viņa ir mamma savam divgadīgajam dēliņam, tādēļ ļoti labi saprot vecākus, kam bērni ir bērnudārznieku vecumā.

Publicitātes fotogrāfijas pieejamas šeit:

https://www.dropbox.com/sh/zcex79dsk7vtwdd/AACFNdVwEwc-KeHMMUOAXxJva?dl=0

Papildu informācija:

Liene Vilnīte, liene.vilnite@tapt.lv; tel. +371 29130607

Dana Gulbe, gulbe.dana@gmail.com; tel. +371 26344772

Daina Vārpiņa,

sabiedrisko attiecību konsultante

29132201

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Show Buttons
Hide Buttons
Cart