Interneta vietne skolenuekskursijas.lv  ir ieguvusi popularitāti

Pagājušā gada septembrī darbu uzsāka interneta vietne www.skolenuekskursijas.lv, kura ir izveidota, lai popularizētu tūrisma objektus Latvijā un mudinātu skolotājus mācību procesā vairāk izmantot praktiskās nodarbības, ko sniedz gan muzeji, gan uzņēmumu un saimniecību veidotās izzinošās ekskursijas un radošās darbnīcas.

Šobrīd vietnē ir iegūstama informācija nu jau par vairāk kā 500 dažāda veida apskates vietām un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem visā Latvijā – no pastaigu takām un mazām lauku saimniecībām līdz muzejiem un izklaides parkiem.

Katru dienu vietnei pievienojas arvien jaunas un interesantas vietas, par kurām apmeklētāji var visātrāk uzzināt, ja ir izvēlējušies sekot sociālo tīklu portāla Facebook skolenuekskursijas.lv profilam.

Kā zināms, skolēni ir ļoti aktīvi un zinātkāri ceļotāji, tāpēc visi vietnē esošie apskates objekti ir sagatavojuši tieši šai auditorijai nepieciešamo piedāvājuma klāstu un, izmantojot „meklētāju”, skolotājiem ir ērti atrast arī mācību stundām papildinošas ekskursijas.

No 2019. gada sākuma, sadarbībā ar Kultūras ministrijas programmu „Latvijas skolas soma”, vietnē ar īpašo logo ir atzīmēti iesaistītie objekti, tādējādi ļaujot skolām ērtāk un ātrāk iegūt nepieciešamo informāciju tieši par šīs programmas dalībniekiem.

Mācību gada laikā vietni apmeklējuši 14 tūkstoši apmeklētāju, kuri veikuši 59 tūkst. lapu skatījumus. Populārākās lapas ir  „Ūdensputnu piedzīvojumu faktors”, „Ādažu čipsi”, „Cīravas meža parks” un „Aktīvās atpūtas programmas Zanzibārā””’.

No Tūrisma informāciju centru piedāvātajiem gatavajiem ekskursiju maršrutiem vislielāko interesi ir izraisījušas ekskursijas „Cesvaines pils aicina” un „Aicinām skolēnus ekskursijas baudīt Valmieras pusē”, savukārt, „meklētājā” visbiežāk izmantots lodziņš „izziņa”.

54 % apmeklētāji lapas skatījumus ir veikuši izmantojot datorus, 44% – izmantojot viedierīces, 2% -planšetdatorus.

Skolēnu ekskursiju laiks šobrīd ir beidzies, bet, kā uzrāda statistikas dati, vietne joprojām ir interesanta apmeklētājiem, kas liecina, ka to ir jau iecienījuši daudzi Latvijas apceļotāji, ne tikai skolotāji.

Informāciju sagatavoja

Anita Ābeltiņa

skolenuekskursijas.lv projekta vadītāja

Tel.23200313

info@skolenuekskursijas.lv

www.skolenuekskursijas.lv

https://www.facebook.com/skolenuekskursijas/

 

Skolotājas un sociālās darbinieces Lilitas Seržānes rīta fotogrāfija
Piesakies izglītības ziņu jaunumiem
Tērzētava
Ielādē tērzētavu...
Our Facebook Page
Show Buttons
Hide Buttons
Cart