Vārda dienas: Zigurds, Sigurds, Sigvards , Berenika, Berils, Berita, Beruta, Boneta, Bonija, Bonijs, Sigorts, Sigurts, Sigvars, Sigvarts, Zigo, Zigonis, Zigurts, Zigvards

Raksts

Bērnudārzā bērnam iemācīs labāk nekā māte, jo viņai neviens nav mācījis, kā to darīt

Es ne uzreiz izlēmu rakstÄ«t par Å”o tēmu, jo saprotu, cik ļoti mÅ«sdienu cilvēku galvās ir iesakņojuÅ”ies stereotipi Å”ajā jautājumā. Å Ä« pasaka par bērnu socializāciju sabiedriskajās iestādēs ir tik ļoti nodrillēta plate, ka ar faktu palÄ«dzÄ«bu esmu piekususi apgāzt Å”o tēzi, taču nevarēju mierÄ«gi paiet garām histērijai attiecÄ«bā uz aicinājumu saglabāt un pavairot bērnudārzus. Es nerunāŔu par to, kas jadara valstij, jo esmu speciālists pavisam cita jomā, vienkārÅ”i vēlos vēlreiz atgādināt divas mazas tēzes, pirms rakstÄ«t to, ko vēlējos.

Pirmais. Iedvesmot paÅ”as VÄ«ru apzināties savu atbildÄ«bu par Ä£imeni un finansiāli to nodroÅ”ināt, palÄ«dzēt viņam formēt pārpilnÄ«bas redzējumu ir daudz vienkārŔāk, kā uz to paÅ”u iedvesmot valsti vai ierēdņus.
Kāpēc sievietēm to ir tik grÅ«ti izdarÄ«t? Tāpēc, ka viņām to nemācÄ«ja ne bērnudārzos, ne skolās. Viņa zin daudz ko, taču nezin, kā veidot attiecÄ«bas ar cilvēkiem. No turienes tad arÄ« tik naidpilnas sejas mātēm, kuras tiek intervētas. Bērns uz rokām un māte pilnā kaklā kliedz uz apkārtējiem cilvēkiem (viena tāda reportāža pamudināja mani uzrakstÄ«t Å”o rakstu. Tajā kāda māte dziļi un no sirds aizsargāja bērnu tiesÄ«bas uz bērnudārziem, bet ne bērnu tiesÄ«bas “uz mammu”…). Ko no Ŕīs scēnas savai dzÄ«vei paņems viņas bērns?

Otrais. Darbs un nauda Ä£imenē nekādā veidā nav saistÄ«ti viens ar otru. Ja tu izpildi savu sÅ«tÄ«bu, tātad esi sapratis, kāpēc dzÄ«vo, un tad mājās vienmēr bÅ«s nauda, ja, nē, tad tu un tava Ä£imene visi rausieties melnās miesās, bet jēgas nebÅ«s nekādas.

Naudu, kas Sievietei pienākas no dabas, vienmēr mājās atnesÄ«s VÄ«rietis, ja tu viņam uzticēsies. Un, ja uzticēsies Dievam. Bet uzticēties Dievam var tikai garÄ«gas personÄ«bas, nevis reliÄ£iozas. Tās ir divas absolÅ«ti atŔķirÄ«gas cilvēku kategorijas. Pirmie pateicas Dievam, otrie kaut ko visu laiku Viņam prasa.
Ja tu sevi pozicionē kā ticÄ«gu cilvēku, tad uzticēŔanās Dievam bÅ«s tavā apziņā tik ļoti spēcÄ«ga, ka tev nekad nebÅ«s baiļu palikt bez maizes rieciena un nebÅ«s Å”izoidālu noslieču biedēt bērnu ar dzÄ«vi.

Tā, tagad pārieÅ”u pie jautājuma par Mātēm.
Mēs jau noskaidrojām, ka bailes no trÅ«kuma ir tikai bailes. Vai tās piespiež mātem iet stradāt un atstāt savus bērnus citām sievietēm (es vispar nevēlos runāt par beznosacÄ«jumu mÄ«lestÄ«bas kvalifikāciju bērnudārzu pedagogiem). Taču ir tik daudz mammu, kuras finansiāli ir labi nodroÅ”inātas un tomēr atdod savus bērnus bērnudārzos un pieprasa to skaita palielināŔanu. Tātad jautājums vispār nav par naudu? Ne arÄ« par ekonomiku? Bet, kur tad ir atbilde? Ä¢imenē! Vienmēr atbilde ir Ä¢imenē. Tad kādi ir patiesie iemesli, kāpēc mammas atdod savus bērnus bērnudārzos?

āœ”

 Sieviete tieŔām uzskata, ka bērnudārzā viņas bērnam kaut ko iemācÄ«s labāk, kā var iemācÄ«t viņa pati. Viņai neviens nav mācÄ«jis, kā nodarboties ar bērnu, kā viņu attÄ«stÄ«t, kā atŔķiras zēnu un meiteņu audzināŔana. Un rezultātā viņai rodas ilÅ«zija, ka viņa uz to nav spējÄ«ga, bet kāda tante bērnudārzā to ir gatava labprātÄ«gi un ar prieku izdarÄ«t! Man jÅ«s jāapbēdina. Nav gatava. MācÄ«bu iestādēs audzē priekÅ”metu pasniedzējus – cilvēkus, kuri māca zināŔanu nodoÅ”anas metodikas, taču ne jau audzināt jÅ«su bērnu. ZināŔanas bez garÄ«guma jau tika pielietotas praksē – tās bija briesmÄ«gākas lappuses cilvēces vēsturē, kad cilvēki ar augstāko izglÄ«tÄ«bu veica eksperimentus ar citiem cilvēkiem koncentrācijas nometnēs. GarÄ«gs cilvēks uz kaut ko tādu nav spējÄ«gs. Bet cilvēks bez garÄ«guma, bet ar zināŔanu bagāžu – vienkārÅ”i.

ā¤

 JÅ«s esat mammas! Tas nozÄ«mē VISAUGSTĀKĀS KLASES PROFESIONĀĻI. Ja Dievs jums uzdāvinājis tādu neticamu laimi kļūt mātei, tātad dos arÄ« visas iespējas palÄ«dzēt savam bērnam bÅ«t par Cilvēku. Å odien interneta dzÄ«lēs mēs varam izlasÄ«t miljoniem rakstu par to, kā rotaļāties ar bērnu, kā viņu attÄ«stÄ«t, bet, pats galvenais, kā bez nosacÄ«jumiem mÄ«lēt savu bērnu. Bet tam vajadzÄ«gs vispirms paÅ”ai piepildÄ«ties ar mÄ«lestÄ«bu.

āœ”

 Sieviete ir iztukÅ”ota. Tikai ar MÄ«lestÄ«bu piepildÄ«ta Sieviete ir spējÄ«ga MÄ«lestÄ«bu dot bez nosacÄ«jumiem, vienkārÅ”i tā, kā vienā ļoti labā multfilmā. Bet “tukÅ”s” cilvēks jau ir noguris pēc pirmā bērna piedzimÅ”anas. ViņŔ savai mammai ir reāli smaga nasta. Emocionali, fiziski, garÄ«gi. Viņa nezin, kā veidot attiecÄ«bas ar vÄ«ru, radiniekiem, un te – vēl bērns. Bet no kā tad atbrÄ«vojas, kad Ä£imenē ir grÅ«tÄ«bas? No paÅ”a vājakā. Å ajā gadÄ«jumā – no bērna.

ā¤

 Tāpec es pastāvÄ«gi jaunajām meitenēm, kurām vēl nav Ä£imeņu, saku – iemācieties bÅ«t laimÄ«gas tāpēc vien, ka esat piedzimuÅ”as, nevis gaidÄ«t, kad Å”o laimi jums kāds atnesÄ«s – vecāki, vÄ«rs, radinieki, bērns. ApgÅ«stiet paÅ”cieņu. Tās Å”odienas meitenēm ir tik maz. Mani ļoti sarÅ«gtina tas, ko redzu. AttiecÄ«bas, kuras veido meitenes lÄ«dz Ä£imenes radīŔanai – vairums no tām nolemtas ŔķirÅ”anai nākotnē. Diemžēl, to es redzu jau tagad… Tātad – atkal bÅ«s pamesti bērni un atkal viņiem veidosies deficÄ«ts pasaules redzējums. Lai tas nenotiktu, sāciet jau tagad paÅ”u galveno savas dzÄ«ves darbu, kurÅ” saucas “MÄ«lēt bez nosacÄ«jumiem un pirmkārt, iemācÄ«ties mÄ«lēt un cienÄ«t sevi!” 

āœ”

 Sieviete vienkārÅ”i NE zin (vai negrib zināt), NE redz (vai negrib redzēt) citus piemērus dzÄ«vē. Viņa ir izaugusi tapat kā viņas vecāki, vecmāmiņas, vectētiņi, tie, kuru laikā tika radÄ«ti bērnudārzi – ar vienu vienÄ«gu mērÄ·i – atņemt bērnam saikni ar vecākiem, lai viņŔ pilnÄ«bā savu dzÄ«vi veltÄ«tu valstij. Cilvēki pazaudēja saikni ar savu dzimtu, ar savām saknēm. Viņi neredz savas mātes, tēvus, viņi kaut kur skrien uz melÄ«giem mērÄ·iem, rezultātā – uz kapiem, un pat nesaprot, kāpēc un kur skrien. Viņiem pateica: skrien uz pensiju, un viņi noticēja. Bet, lai kaut vai vēlreiz parbaudÄ«tu – tas nozÄ«mē pielikt pÅ«les darbā ar sevi. Bet kurÅ” gan to grib? Tās pÅ«les pielikt? Ä»oti maz cilvēku. Labāk aiziet uz izaugsmes treniņu, lai iemācÄ«tos manipulēt ar cilvēkiem, bet paÅ”am attÄ«stÄ«ties – Dievs pasarg!
Ko darīt?

ā¤

 Meklēt literatÅ«rā, filmās, dzÄ«vē citus patiesas laimes un mÄ«lestÄ«bas piemērus. Atrodiet laimÄ«gu mammu un viņu bērnu stāstus, lai viņu dzÄ«ve kļūst par jÅ«su orientieri, nevis tantes, kura māca tevi dzÄ«vot, bet pati jau divdesmit gadus nekomunicē ar saviem bērniem, jo viņi vienkārÅ”i no viņas ir aizmukuÅ”i.

āœ”

 Sieviete dzÄ«vo iluzorā stereotipu pasaulē, kur visiem obligāti jāiet caur bērnudārziem, skolām ut.t. tālākai socializācijai. VienkārÅ”i atbildiet uz vienu jautājumu, ja bērnudārzs un skola dod 100% socializācijas zināŔanu (bet socializācija ir prasme komunicēt vienam ar otru), tad kāpēc mēs to daudzu gadu garumā neesam iemācÄ«juÅ”ies? Kāpēc daudzās postpadomju valstÄ«s ir vairāk kā 70% Ŕķirtu laulÄ«bu un savu bērnu pamesti veci vecāki, tik daudz noziedznieku, dažādu sadzÄ«ves slepkavÄ«bu un narkomānija? Tāpec, ka sievietes strādā, lai maksātu nodokļus par kuriem uzturēt cietumus, narkoloÄ£iskās klÄ«nikas, slimnÄ«cas utt., tā vietā, lai savās mājās radÄ«tu mÄ«lestÄ«bas pilnu atmosfēru, labklājÄ«bu un lÄ«dz ar to dāvātu saviem berniem laimÄ«gu nākotni ĀRPUS augstāk minētajām iestadēm.
Ko darīt?

ā¤

 Saprast vienkārÅ”u patiesÄ«bu. Tikai tu pats esi spējÄ«gs savam bērnam uzdāvināt paÅ”u vertÄ«gāko. Nav labākas mammas pasaulē. Nav tēvu aizvietotāju. Ja tu neesi kvalificēts vecāks – bērnam nav iespēju iziet no Ŕīs dzÄ«ves skolas bez iekŔējiem un ārejiem zaudējumiem. Meklējiet variantus. Tie ir. JÅ«s vienkārÅ”i neesat to darÄ«juÅ”i. Ja man tas izdevās, kad es viena audzināju bērnu, jums arÄ« izdosies.

Ko var izdarÄ«t VÄ«rietis, lai Sieviete ar mÄ«lestÄ«bu MĀJĀS izaudzinātu savus bērnus?

ā¤

 Uzņemties atbildÄ«bu par savu Ä¢imeni. Pa Ä«stam. Saprast, ka par Å”o Sievieti un Å”iem Bērniem tu esi atbildÄ«gs Dieva priekŔā.

ā¤

 Aizsargāt Sievieti. Jebkurā situācijā – Tu esi spēcÄ«gāks. Kaut vai tikai tāpēc, ka Tu esi VÄ«rietis. Tu esi spējÄ«gs izturēt viņas garastāvokļa maiņas, viņas histērijas, iedzimto nepārliecinātÄ«bu par sevi un mÄ«lestÄ«bas trÅ«kumu. Tu esi stiprs. LÅ«dzies un tu satiksi savu skolotāju, kas palÄ«dzēs grÅ«tÄ«bas pārvarēt ar viedumu.

ā¤

 Dod viņai pamatu. Atkārto katru dienu viņai to, ka tu viņu mÄ«li, un novērtē katru sekundi, kuru viņa iegulda Ä£imenē!

ā¤

 Dāvini viņai dāvanas. Jebkuras. Mazas vai lielas – nav svarÄ«gi. Viņai galvenais ir tava uzmanÄ«ba, atbalsts un sapratne, ka tu viņu mÄ«li un novērtē. Jo vairāk tu “ieguldÄ«sies” savā Sievietē, jo vairāk resursu tev dos Dievs.

ā¤

 Kļūsti par Ä£imenes LIKUMU! Dari visu, ko māci saviem bērniem!

ā¤

 Formē Ä£imenes telpu. Pārstāj gandēt savu Ä·ermeni un Dvēseli! Uziacini savās mājās tikai labestÄ«gus un gaiÅ”us ļaudis, kuri veicinās gan tavu, gan tavu bērnu un sievas attÄ«stÄ«bu.

ā¤

 Neļauj savai sievai visu laiku tevi apkalpot. Viņa Ä£imenē jau tā ļoti daudz dara. Uzdāvini viņai “māmiņdienu” kaut reizi nedēļā, bet pats nodarbojies ar bērniem.  Redzēsi, CIK PATEICÄŖGA viņa bÅ«s.

ā¤

 Saproti, tu esi tuvāk Dievam kā viņa. PalÄ«dzi viņai. Kļūsti par gaismu, kas rādÄ«s ceļu.

ā¤

 Apzinies, ka visu naudu, ko liktens ir lēmis tavai Sievai, mājās atnesÄ«si Tu, ja viņa bÅ«s laimÄ«ga ar tevi. Taču, lai tas notiktu, viņai jāiemācās bÅ«t laimÄ«gai paÅ”ai par sevi! PalÄ«dzi viņai. Palasi grāmatas, kurās ir uzrakstÄ«ts, kā to darÄ«t.

ā¤

 Tici man, viss, ko tu dari, ir tavs ieguldÄ«jums nākotnē. Tavā. Un Tavas Ä¢imenes. Paskaties apkārt. KO tu dari un KĀ dari. EkoloÄ£iski, atbilstoÅ”i Dieva likumiem? Vai Tu esi piemērs savam dēlam un aizsargs savai meitai? Kas tu esi un kāds ir tavs mērÄ·is dzÄ«vē? Ja Tu iegÅ«si savas dzÄ«ves jēgu, tava Ä£imene bÅ«s laimÄ«ga! Atrodi savu sÅ«tÄ«bu! Savu Misiju!
Man ļoti daudz ko vēl gribētos pateikt… Sievietes pensijas gados man stāstÄ«ja par to, ka visvairāk nožēlo to, ka atdevuÅ”as savus bērnus bērnudārzos, pat tad, kad nebija tādas vajadzÄ«bas. Viņas sevi vaino par to. Taču, ko vairs tur. Nevar atgriezties un visu pārspēlēt. Nevar uzdāvināt bērnam to, kas netika uzdāvināts.

Tāpēc “MÄ«liet savus bērnus, uzticieties Dievam un bÅ«s jums laime un harmonija” Visas izmaiņas pasaulē sākas ar tevi, tā saka gudrie. Ir laiks. Bērni mÅ«s mÄ«l bez nosacÄ«jumiem, pienācis laiks mums iemācÄ«ties arÄ« viņus mÄ«lēt bez nosacÄ«jumiem.
Apzinātu visiem mums dzīvi.
Mīliet un esiet mīlēti!
Nataļja Kovaļova
Avots: Š±Š»Š°Š³Š¾ŃŃ‚Š½Š°Ń Š¶ŠµŠ½ŃŃ‚Š²ŠµŠ½Š½Š¾ŃŃ‚ŃŒ
Tulkoja: Ginta Filia Solis

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Show Buttons
Hide Buttons