“Garīgumu mūsdienās daudzi jauc ar reliģiju, kas nav gluži viens un tas pats”,- teic teologs Teičs

Skolotāji iedvesmojas pašizaugsmes konferencē

Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” iniciatīvas izglītībā “Ziedoņa klase” konferencē skolotāji no visas Latvijas iedvesmojas un sagatavojas attālinātajam mācību procesam. Konferencē “Skolotājs Ir Personība” lektori uzsver, cik nozīmīga skolotāju darbā ir viņu personība.
“Mūsu mērķis ir iedrošināt un iedvesmot skolotājus, jo pārmaiņas izglītībā un attālinātais mācību process ir izaicinājumiem pilns. Konferencē skolotāji guva ieskatu un praktiskas zināšanas, lai attīstītu savu personību un būtu paraugs saviem skolēniem. Guvām pārliecību, ka šāds emocionāls atbalsts un uzmundrinājums skolotājiem patiešām ir nepieciešams,” pauž “Ziedoņa klases” vadītāja Elizabete Pavlovska.
Trīs profesionāļu padomi, kas var noderēt ikvienam:
Latvijas Universitātes profesors Mārcis Auziņš min to, cik svarīgi katram no mums reizi pa reizei izkāpt no sava “informācijas burbuļa”, kurā jūtamies ērti un droši. Profesors uzsver, ka jaunu un nebijuši lietu izmēģināšana paplašina redzesloku un liek mums domāt, mācīties ik uz soļa, un tad dzīvot kļūst interesantāk.
Kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa atzīmē, ka patlaban ir izdegšanai pateicīgs laiks, tādēļ lieku reizi ir jāpiedomā pie ikdienas ienākumu balansēšanas. Ābeltiņa uzsver, ka mūsdienās cilvēkiem jāmācās lūgt palīdzību, izvirzīt dažas prioritātes, veidot dažādas sagataves, lai atvieglotu ikdienas ritmu. Teologs un lektors Indulis Paičs savā konferences runā norādījā, ka garīgumu mūsdienās daudzi jauc ar reliģiju, kas nav gluži viens un tas pats. Paičs savā runā aicināja meklēt ikdienas lietu un dzīves jēgu. Teologs uzsvēra, ka beigās, pēc cilvēka ikdienas skrējiena un
dzīšanās pēc padarītiem darbiem, vienmēr uzvar jautājums par jēgu, kādēļ viena vai otra lieta tiek darīta.
Konferencē radošās darbnīcas vadīja arī pašizaugsmes treneri Zuargus Zarmass, Kristaps Kravalis, dizaineri Aigars Mamis un Evija Krištopāne, kā arī citi eksperti. Konference “Skolotājs ir Personība” notika pirmo reizi, un pasākuma organizatori uzsver, ka šo tradīciju turpinās, lai veicinātu skolotāju pašapziņu un celtu skolotāju profesijas prestižu. Konferences
norisi atbalstīja optika “OptiO”, veikalu tīkls “Drogas”, saldumu ražotājs “Laima”, kafija “Paulig” un interneta veikals “Kanclers”.
Lai atbalstītu skolotājus, veicinātu viņu personības attīstību un produktivitāti darba vietā, “Ziedoņa klase” 2019. gada rudenī uzsāka bezmaksas sarunu ciklu “Skolotājs ir Personība”.
Reizi mēnesī skolotāji no dažādām Latvijas skolām pulcējas, lai iedvesmotos un pavadītu vakaru radošā atmosfērā. Plašāka informācija par “Ziedoņa klasi” atrodama fonda “Viegli” mājaslapā https://fondsviegli.lv/ un sociālajos tīklos Facebook https://www.facebook.com/Ziedonaklase un Instagram
https://www.instagram.com/ziedonaklase/.
Papildu informācija:
Kristiāna Salnāja
info@fondsviegli.lv
+371 26318606

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Show Buttons
Hide Buttons
Cart