5.janvāris: profesionālās kompetences programma: “Iemācītais optimisms, labizjūtas praktikums, emocionālā izdegšana, pašpalīdzības vingrinājumi un intervences metodes”

Profesionālās kompetences pilnveides programma “Iemācītais optimisms, labizjūtas praktikums, emocionālā izdegšana, pašpalīdzības vingrinājumi un intervences metodes”
Mērķauditorija
Pašvaldību darbinieki, tai skaitā sociālie darbinieki, sociālie audzinātāji, sociālie aprūpētāji, bāriņtiesu speciālisti, dzimtsaraksta, sabiedrisko attiecību speciālisti un citi pašvaldības darbinieki, pedagogi, kultūras darbinieki, tai skaitā, bibliotekāri, muzeju un kultūras centru speciālisti, kā arī citi interesenti.

Kompetences programmas īstenošanas laiks
2023. gada 5.janvāris no plkst. 13.00 līdz 15.00. tiešsaistes platformā MS Teams- atlikušais laiks pašmācībā pēc izsūtītajiem materiāliem.

Izsniedzamais dokuments
Saskaņota 6 stundu kompetences programmas apguves apliecība
Programmas pasūtītājs: Latvijas Psiholoģijas muzejs
Programmas īstenotāja iestāde: izglītības iestāde Pedagoģiskās meistarības skola
LR IZM izglītības iestāžu reģistra nr.: 4360800475.

Kompetences programmas īstenošanas kārtība

 • Tiešsaistes semināra dienā, sākot plkst. no 11.00, uz e-pastu no kura tika izsūtīts pieteikums saņemsiet aktīvo saiti uz mācību platformu.
 • Vēlams reģistrēties līdz plkst. 12.30.
 • Ja no viena e-pasta ir pieteikušies vairāki dalībnieki, tad tā ir jāpārsūta arī pārējiem kolēģiem, kuri ir pieteikušies šai tiešsaistes kompetences programmai.
 • Ja saite nav saņemta, jāpārbauda mapes “Abonētie”, “Sociālie” un citas, tai skaitā arī surogātpasts jeb mēstuļu sadaļa (it īpaši tas jāielāgo tiem, kuri lieto inbox.lv).
 • Saites nesaņemšanas gadījumā lūgums vebināra laikā nerakstīt uz e-pastu, bet gan zvanīt pa tālruni 26254215, 28320454 –  jums draudzīgi palīdzēs kāds no mūsu izglītības iestādes kolēģiem.
 • Apliecības un materiāli digitālā veidā tiks izsūtīti 10 darba dienu laikā.
 • Vēlams reģistrēties ar savu vārdu.

Tēmas
1. Pozitīvās psiholoģijas iespējas sociālajā, kultūras un izglītības darbā (1h)
2. Labizjūta (well-being) kā dzīves kvalitātes rādītājs sociālajā, kultūras un audzināšanas korekcijas darbā  (1h)
3. Optimālā pieredze jeb plūsmas psiholoģija kā motivācijas fenomens (1h)
4. Bērna, pusaudža un pieauguša cilvēka psiholoģiskais briedums, tā gatavība būt apmierinātam un motivētam (1h)
5. Optimisma un apmierinātības fenomens, korekcijas iespējas sociālajā, kultūras un izglītības darbā (1h)
6. Cilvēka garīgie meklējumi, intervences metodes jeb darbs ar sevi (1h)

Programmas satura atslēgvārdi
Pietiek runāt par ciešanām, mūsu mērķis- būt laimīgākajam, nevis labākajam; pozitīvā meklējumi, psihes ciešā saistība ar veselību, labizjūtas jēdziens profesionālās nodarbinātības aspektā, labizjūtas daudzdimensionalitāte, vecumposms un eidemonisma labizjūta, pozitīva garīgā veselība labizjūtas kontekstā, iemācītais optimisms jeb darbs ar savu domāšanu, vārdiem un iztēli, optimālās pieredzes (flow) funkcijas nozīme, koncentrēšanās uz mērķi kā sevis pasargāšana, iedzimtības ietekme uz apmierinātību, apmierinātības sastāvdaļas jeb kāpēc cilvēki ir apmierināti vai neapmierināti ar dzīvi, intervences metodes, emociju pasaule kā pašsaglabāšanās fenomens, psiholoģiskais briedums kā pārliecība par labizjūtas nozīmību, dzīves jēga un apmierinātība brieduma gados, eksistenciālais tukšums, kritēriji pozitīvai sevis attīstībai, pašpalīdzības vingrinājumi, kā arī atbildības uzņemšanās, upura un tirāna loma, lepnība, aizvainojums, dusmas, naids, apātija, depresija, psihosomatiskā medicīna, afirmācijas, apziņas trenēšana un tās disciplinēšana, dusmu stratēģijas, krāsu ietekme uz uzvedību, ķermeņa valoda, melu stratēģijas, labsajūtas un labizjūtas vingrinājumi, laimes un optimisma fenomens, piedošanas fenomens, prāta disciplīnas vingrinājumi, bailes, trauksme, garastāvokļa izmaiņas, vainas izjūta, nosodījums, nicinājums, aizkaitinājums, atriebība, īgnums, nemiers un satraukums, žēlums un žēlošanās, līdzcietība, negatīva attieksme pret sevi un apkārtējo pasauli, nevēlēšanās priecāties u.c. tēmas.

Maksa

15.60 EUR par saskaņotu 6 stundu programmu (jeb 2,60 eiro par katru no stundu no nepieciešamā stundu skaita) no personas.

Rekvizīti
Latvijas Psiholoģijas muzejs, biedrība
Reģistrācijas numurs: 40008208790
Swedbank HABALV22
LV66HABA0551039576672
Zīļu iela 15-6, Baldone, Ķekavas novads LV-1021
Maksājuma mērķis: 2023.gada 5.janvāra kompetences programma “Iemācītais optimisms, labizjūtas praktikums, emocionālā izdegšana, pašpalīdzības vingrinājumi un intervences metodes”.

Programmas rīkotāja iestāde
Latvijas Psiholoģijas muzejs, biedrība
Reģistrācijas numurs: 40008208790
Programmas īstenotāja iestāde
Izglītības iestāde Pedagoģiskās meistarības skola
IZM izglītības iestāžu reģistrs. 436080047
Programmas vadītājs
Kaspars Bikše, psiholoģijas doktorants un pedagoģijas maģistrs, vairāku augstskolu lektors, 15 grāmatu autors.

Sīkāka informācija
https://pedagogs.lv/
kanceleja@pedagogs.lv
Tālruņa numurs

26254215, 28320454

Pieteikšanās veidlapa

P.S.
 • Ja kāds bija pieteicies (neatkarīgi no termiņa) uz kādu no iepriekš izsludinātajām kompetences programmām, bet laika trūkuma dēļ nav varējis piedalījies vai nav paspējis veikt mācību maksu, lūgums zvanīt uz mūsu skolas kanceleju pa tālruni 26254215, 28320454 vai rakstīt uz e-pastu kanceleja@pedagogs.lv 
 • To visu mēs varēsim nokārtot, iekļaujot kādā no nākamajām grupām, programmu apgūstot pašmācības ceļā pēc mūsu izsūtītajiem materiāliem, vai apgūstot izvēles programmu kādā no izsludinātajām kompetences programmas datumiem, kas tiek īstenotas tiešsaistē.
 • Būs jāaizpilda šī veidlapa “Izvēles programmas” vai veidlapa, kas atrodama Pedagogs.lv augšējā izvēlnes rindā “Kompetences programmas” apakš sadaļā “Izvēles programmas vai pašmācība”.
 • Tas pats attiecas arī uz tiem, kuri vēlas apgūt kādu izvēles programmu no jauna.
Skolotājas un sociālās darbinieces Lilitas Seržānes rīta fotogrāfija
Piesakies izglītības ziņu jaunumiem
Tērzētava
Ielādē tērzētavu...
Our Facebook Page
Show Buttons
Hide Buttons
Cart