Vārda dienas: Artūrs, Artis , Arčijs, Ārčijs, Arčils, Arsenijs, Arsēnijs, Arsens, Arsēns, Arsentijs, Artijs, Artiks, Arts, Arturs, Artuss, Mečeslavs, Mečislava, Mečislavs, Palmira, Palmīra, Paloma, Pamela

Profesionālās kompetences pilnveides programma “Mobings, tā atpazīšana, tā novēršanas pasākumi”

Profesionālās kompetences pilnveides programma “Mobings, tā atpazīšana, tā novēršanas pasākumi”
Mērķauditorija
Pedagogi, sociālie darbinieki, bāriņtiesu speciālisti un citu radniecīgo jomu speciālisti  (pieteikšanās veidlapā jānorāda sava nodarbošanās).

Izsniedzamais dokuments

Saskaņota 6 stundu pedagoga, sociālā darbinieka, bāriņtiesas speciālista vai citas radniecīgas jomas speciālista kompetences programmas apguves apliecība  saskaņā ar Ministru Kabineta noteikto paraugu.

LR IZM izglītības iestāžu reģistra nr.: 4380802520.

Mobings, tā atpazīšana, tā novēršanas pasākumi.

Programmas apjoms (ja ir nepieciešams lielāks stundu skaits, lūdzu, to norādiet pieteikšanās veidlapā) – 6 stundas. Saskaņojuma Nr. RIMC-21-284.

Profesionālās kompetences programmas īstenošanas kārtība

  • Tiešsaistes semināra dienā, sākot plkst. no 11.00, uz e-pastu no kura tika izsūtīts pieteikums saņemsiet aktīvo saiti uz mācību platformu.
  • Jāreģistrējas līdz plkst. 12.30, jo plkst. 12.30 tiek pārtraukta reģistrācija uz vebināra platformu.
  • Ja no viena e-pasta ir pieteikušies vairāki dalībnieki, tad tā ir jāpārsūta arī pārējiem kolēģiem, kuri ir pieteikušies šai tiešsaistes kompetences programmai.
  • Ja saite nav saņemta, jāpārbauda mapes “Abonētie”, “Sociālie” un citas, tai skaitā arī surogātpasts jeb mēstuļu sadaļa (it īpaši tas jāielāgo tiem, kuri lieto inbox.lv).
  • Saites nesaņemšanas gadījumā lūgums vebināra laikā nerakstīt uz e-pastu, bet gan zvanīt pa tālruni 26254215, 28320454 –  jums draudzīgi palīdzēs kāds no mūsu izglītības iestādes kolēģiem.
  • Apliecības un materiāli digitālā veidā tiks izsūtīti 10 darba dienu laikā.
  • Vēlams reģistrēties ar savu vārdu.
Programmas rīkotāja iestāde
Latvijas Psiholoģijas muzejs
Reģistrācijas numurs: 40008208790.
Programmas īstenotāja iestāde
Izglītības iestāde Pedagoģiskās meistarības skola
IZM izglītības iestāžu reģistrs 4380802520.
Programmas vadītājs
Kaspars Bikše, psiholoģijas doktorants, vairāku augstskolu lektors, 15 grāmatu autors.

Paldies tiem, kuri jau ir pieteikušies!

Programmas atslēgvārdi
Mobinga un vardarbības skaidrojums, psiholoģiskā terora veidi. Mobinga un vardarbības iedalījums: fiziskais, verbālais mobings, izstumšana jeb slēptā vardarbība. Mobinga un vardarbības upuri. Sevis izzināšana kā viens no negatīvo emociju pārskatīšanas veidiem un ceļš uz atbrīvošanos no mobinga un vardarbības. Mobinga un vardarbības izpausmes: regulāra pārtraukšana, uzkliegšana, pastāvīga kritika, telefoniskais terors, mutiski draudi, rakstiski draudi, kontaktēšanās noliegums ar skatienu vai žestiem, kontaktēšanās noliegums ar pieņēmumiem, tos tieši neizsakot; nesarunāšanās, aprunāšana, baumošana un padarīšana citu acīs par smieklīgu, psihiski slimu, uzjautrināšanās par kādu fizisku trūkumu, privāto dzīvi, tautību, gaitas, balss vai žestu atdarināšana, lai uzjautrinātos, reliģiskās vai politiskās pārliecības ierobežošana, piespiešana veikt darbu, pārkāpjot otra pašapziņu, visu lēmumu apstrīdēšana, seksuāla uzmākšanās vai vārdiski izteikti seksuāli piedāvājumi; bezjēdzīgu uzdevumu uzdošana; pienākums veikt veselībai kaitīgu darbu, fiziska spēka pielietošana, seksuāla rakstura “roku palaišana”. Mobinga un vardarbības negatīvo domu, nolūku un rīcības atklāšana, spēja tās atšķirt, atbrīvošanās, vingrinājumu pamatprincipi. Kritizēšanas ierosinātāji; atriebības alkas, skaudība, neapmierinātība ar sevi, vainīgā meklēšana, aizkaitināmība, pesimisms, agresivitāte, aizvainošana, mazvērtības izpausmes, uzmanības novēršana no savām problēmām, saņemtās kritikas nodošana tālāk, uzmanības novēršana no saviem trūkumiem, savtīgums, nespēja tikt galā ar privāto dzīvi, bērnībā pārdzīvotā vardarbība kā kompensācijas mehānisms, lai atspēlētos uz citiem. Hroniskais vajātāja tips. Dominēšana kā apliecināšanās un iekšējas neapmierinātības iemesls. Konkurentu vajātāja tips. Psiholoģiskā pazemošana un aizskaršana kā sava statusu saglabāšana un sava spēka pierādīšana. Lepošanās ar savu tiešumu. Mobinga un vardarbības sekas. Upura psihosomatiskās saslimstības: augsts asinsspiediens, sirdsklauves, kuņģa un zarnu trakta saslimšanas, čūlas, muskuļu sasprindzinājumi, stresa izraisītas hroniskas un psihiskas saslimšanas, nespēja uzticēties, gurdenums, dzīvesprieka zudums, depresija, neapmierinātība, skumjas, nervozitāte, baiļu lēkmes, koncentrēšanās spēju mazināšanās. Motivācija zudums, noslēgšanās sevī, draugu zaudēšana, domas par pašnāvību. Domāšanas blokāde. Neveiksmes kā brīdinājums, attieksmes maiņa pret tām, lai neizjustu sarūgtinājumu. Tiesiskās palīdzības iespējas Valsts cilvēktiesību birojā. Latvijas Darba likuma aspekti, kurā joprojām nav panta par mobingu. Satversmes 94. panta juridiskais aspekts par personas tiesības uz tās neaizskaramību. Darba likuma 28. panta otrās daļas aspekti. Darba likuma 101. panta pirmās daļas otrā un trešā apakšpunkta aspekti, kas paredz aizsardzību pret psiholoģiskā terora darbības prettiesiskumu.

Tiešsaistes kompetences programma netiek ierakstīta un netiek izsūtīta.

Materiāli un apliecības digitālās apstrādes dēļ tiks izsūtīti 10 darba dienu laikā.

Maksa
15.60 EUR par programmu no personas par 6 stundu kompetences programmas apguvi jeb 2.60 eiro par vienu akadēmisko stundu.
* Apmaksu var veikt arī pēc programmas apguves.
* Ja ir nepieciešams lielāks stundu skaits (vai cita profesionālās kompetences programma), lūdzu, to minēt pieteikšanās veidlapā.

Maksājuma rekvizīti 
Latvijas Psiholoģijas muzejs

Reģistrācijas numurs: 40008208790

Swedbank, HABALV22,

LV66HABA0551039576672

Juridiskā adrese: Zīļu iela 15–6, Baldone

Ķekavas novads, LV-2125
Maksājuma mērķis:

2023.gada 15.jūnija profesionālās  kompetences pilnveides programma “Mobings, tā atpazīšana, tā novēršanas pasākumi”.

Sīkāka informācija
https://pedagogs.lv/
kanceleja@pedagogs.lv
Tālruņa numurs: 28320454
Lai mums mierīga un lietderīga tikšanās!

Pieteikšanās veidlapa

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Show Buttons
Hide Buttons
Cart