Ikgadējā profesionālās kompetences pilnveides mācību un atpūtas nometne, kā arī pašmācības un tiešsaistes iespējas vasaras periodā 

Ikgadējā profesionālās kompetences pilnveides mācību un atpūtas nometne, kā arī pašmācības un tiešsaistes iespējas vasaras periodā 

Labdien, cienījamie kolēģi! 

Ikgadējā klātienes profesionālās kompetences pilnveides mācību un atpūtas nometne Bulduros, kā arī tiešsaistē vai pašmācības ceļā pēc izsūtītajiem mācību materiāliem. 

Nometnei “Dzīves svinēšana” ir tikai simboliska nozīme, respektīvi, nometnes nosaukums,  tāpēc apliecībās par profesionālās kompetences programmu apguvi nebūs rakstīts “Dzīves svinēšana”, bet gan teksts atbilstoši Jūsu darba specifikai, piemēram, Ilona Mežrozīte ir apguvusi bāriņtiesas profesionālās kompetences pilnveides programmu 36 stundu apjomā +apgūto programmu tēmu uzskaite, respektīvi, kā to nosaka MK noteikumi par profesionālās kompetences pilnveides apliecības paraugs: zilas krāsas zīmogs un divi zilas krāsas paraksti un tai skaitā saskaņojuma numuri. 

Vairāki kolēģi ir izteikuši lūgumu profesionālās kompetences programmas pilnveides programmas īstenot arī tiešsaistes un pašmācības ceļā (tālu jābrauc, dārgas ceļa izmaksas, gotiņas, ruksīši, suņi u.tml.), tāpēc nolēmām par labu nometnes elastīgajām  iespējām – nometnes programmu apgūt gan klātienē (dalība nometnē), gan tiešsaistē (atbilstoši noteiktajam grafikam), gan pašmācības ceļā pēc izsūtītajiem materiāliem (bez iepriekš noteikta grafika). 

Tātad: 

 • 2., 3. un 4. augusts ir klātienes grupa Bulduros 
 • no 7. augusta līdz 30. augustam – tiešsaistes apstākļos 
 • pašmācībā neatkarīgi no izvēlētā datuma 
 • Tie, kuri reģistrējušies jūlija nometnei, bet tomēr nepiedalīsieties augusta nometnē – lūdzu mūs par to informējiet e-pastā kanceleja@pedagogs.lv 
 • Nometnes kompetences programmas var apgūt  attālināti, aizpildot elektronisko pieteikšanās veidlapu. 

No 2. līdz 4.augustam jau 21.vasaru tiek organizēta ikgadējā 3 dienu radošā vasaras mācību un atpūtas nometne “Dzīves svinēšana” – šogad Bulduros. 

Mērķauditorija
Pedagogi, sociālie darbinieki, aprūpētāji, audzinātāji, sociālie pedagogi, bāriņtiesu speciālisti, muzeju, bibliotēku speciālisti, kultūras darbinieki, pašvaldības darbinieki, kā arī citi interesenti.
Uz nometni laipni aicināti arī dalībnieku dzīvesbiedri, bērni un draugi. 

Norises laiks un vieta 

2023.gada 2., 3. un 4.augusts, Bulduru dārzkopības vidusskolā. 

Tālajiem braucējiem ir iespēja ierasties jau 1.augusta pēcpusdienā/vakarā. 

Maksa 

 1. Dalības maksa jeb mācību maksa – 15,60 eiro par dienu no personas. 
 1. Katras lekcijas telpas īre -7 eiro stundā no grupas. 
 1. Gultasvieta, ieskaitot gultasveļu – 15 eiro no personas. 
 1. Ēdināšana pēc pašu ieskatiem skolas ēdnīcā vai viesnīcas numurā. Ēdnīcā ar karti norēķināties nevar. 
 1. Uz katriem diviem viesnīcas numuriem (slēdzams un caurstaigājams) ir apvienotā tualete, duša, virtuve, kurā atrodas ledusskapis (līdzi jāņem ēšanas piederumi) . 

Maksājumu rekvizīti  

Latvijas Psiholoģijas muzejs 

Reģistrācijas numurs: 40008208790
Zīļu iela 15-6, Baldone, Ķekavas novads, LV-2125
Swedbank, HABALV22, LV66HABA0551039576672
Maksājuma mērķis: 36 stundu kompetences programma. 2022.gada 2.- 4.augusts. 

Norise 

Atbilstoši brīvprātības principam: lekcijas, brīvais laiks, praktiskās nodarbības, mandalu krāsošana, afirmācijas, jūras peldes, pastaigu takas, radošās aktivitātes, plakātu transparentu izgatavošana improvizētam gājienam pa nometnes teritoriju, siltumnīcu apmeklējums u.c. 

Naktsmītne 

Bulduru Dārzkopības vidusskolas dienesta viesnīca (Nr.6).  

Vienvietīgās (vietu skaits ir ierobežots), divvietīgās un trīsvietīgās istabās, nakšņošanā jaunā, tikko renovētā dienesta viesnīcā, katrā istabā ir duša, tualete, virtuvīte ar ledusskapi (līdzi jāņem ēdināšanas piederumi)  

Kompetences programmu īstenošanas kārtība  

Saskaņā ar nometnes programmu notiek Kaspara Bikšes lekcijas + radošās mācību un atpūtas aktivitātes.
Izsniedzamais dokuments: saskaņota MK noteiktajā kārtībā 36 stundu kompetences programmas apguves apliecība.  

Apliecības tiks izsniegtas atbilstoši nometnes dalībnieka nodarbošanās specifikai.  

LR IZM izglītības iestāžu reģistra nr. 4380802520.  

Profesionālās kompetences programmu atslēgvārdi  

Psihes ciešā saistība ar veselību, labizjūtas jēdziens profesionālās nodarbinātības aspektā, labizjūtas daudzdimensionalitāte, vecumposms un eidemonisma labizjūta, pozitīva garīgā veselība labizjūtas kontekstā, intervences metodes darbā ar emocionālās izdegšanas sindrom, iemācītais optimisms jeb darbs ar savu domāšanu, vārdiem un iztēli, optimālās pieredzes (flow) funkcijas nozīme, koncentrēšanās uz mērķi kā sevis pasargāšana, iedzimtības ietekme uz apmierinātību, apmierinātības sastāvdaļas jeb kāpēc cilvēki ir apmierināti vai neapmierināti ar dzīvi, intervences metodes, emociju pasaule kā pašsaglabāšanās fenomens, psiholoģiskais briedums kā pārliecība par labizjūtas nozīmību, dzīves jēga un apmierinātība brieduma gados, eksistenciālais tukšums, kritēriji pozitīvai sevis attīstībai, pašpalīdzības vingrinājumi, kā arī atbildības uzņemšanās, upura un tirāna loma, lepnība, aizvainojums, dusmas, naids, apātija, depresija, psihosomatiskā medicīna, apziņas trenēšana un tās disciplinēšana, dusmu stratēģijas, krāsu ietekme uz uzvedību, zīmējuma un rokraksta analīze, ķermeņa valoda, projektīvie zīmējumi, melu stratēģijas, labsajūtas un labizjūtas vingrinājumi, laimes un optimisma fenomens, piedošanas fenomens, prāta disciplīnas vingrinājumi, bailes, trauksme, garastāvokļa izmaiņas, vainas izjūta, nosodījums, nicinājums, aizkaitinājums, atriebība, īgnums, nemiers un satraukums, žēlums un žēlošanās, līdzcietība, negatīva attieksme pret sevi un apkārtējo pasauli, nevēlēšanās priecāties, psihoterapeitiskie vingrinājumi, kustību terapija, mandalas, to krāsošana, afirmācijas u.c.  

 Nometnes programma  

Nometnes 1. diena: 2. augusts  

Iedvesmojamies jaunam vilnim  

08.00 – 11.00  Ierašanās, reģistrācija, iekārtošanās istabās, norēķinu process, rīta kafija, brokastis. Tālajiem ceļiniekiem nakšņošana ir iespējama arī 1. augusta pēcpusdienā/vakarā  

 • Nometnes dalības maksu var kārtot pakāpeniski visu 3 dienu laikā, bet viesnīcas izdevumus 15.00 eiro par katru nakti – pirmajā dienā. 
 • Lekciju apmeklējumiem ir brīvprātības princips (nekādu lekciju apmeklējumu reģistrācijas lapu).  
 • Paralēli lekcijām varat izbaudīt:  

Bulduru Dārzkopības vidusskolas siltumnīcu apmeklējums Pludmales apmeklējumi Lielupes ūdens atrakciju parks Ķemeru Nacionālais parks Ķemeru skatu tornis Ķemeru Sv. Jāņa Kristītāja Romas Katoļu baznīca Svēto Apustuļu Pētera un Pāvila Ķemeru Pareizticīgo baznīca Mīlestības saliņa ar rotondu viesnīcas “Ķemeri” apskate Paviljons un sēravots “Ķirzaciņa” Skvērs ar skulptūru “Tautu deja” “Meža māja“ Melnalkšņu dumbrāja laipa Slokas ezera dabas taka Lūžņu grāvja sēravots Gājēju un velosipēdistu maršruts “Zaļā kāpa“ Sēra dīķa laipa Ķemeru Tīreļa laipa Jūrmalas Brīvdabas muzejs Bulduru tehnikuma siltumnīcas Velosipēdu noma (Bulduru dārzkopības vidusskolas teritorijā, Viestura ielā 6) Raiņa un Aspazijas vasarnīca Aspazijas māja Bulduru izstāžu nams Ragakāpas dabas taka 3 pārgājienam piemēroti maršruti: vēsturiski sēravoti un dabas takas Jūrmalā Bulduri – Ragakāpa – Lielupe taka Jūrmalas mājaslapa Par Jūrmalu (Jūrmalas Tūrisma centrs) Ko darīt Jūrmalā Jūrmalas karte  Muzeji un mākslas telpasJūrmala kā brīvdienu mērķisVelobraucienu apskates objektiJūrmalas tūrisma ceļvedisPiedzīvojumu parks, TARZĀNS Ķemeru NACIONĀLĀ parka informācijas centrs MEŽA MĀJA  

11.00 – 11.45 Iepazīšanās seminārs, organizatoriskie jautājumi, ekskursija pa nometnes teritoriju   

12.00 – 12.45 Seminārs/nodarbība Draudzīga kolektīva veidošana. Notiek Bulduru Dārzkopības vidusskolas teritorijā  

13.00 – 13.45 Seminārs/nodarbība Ķermeņa psihoterapija. Notiek Bulduru Dārzkopības vidusskolas teritorijā  

14.00 – 15.00 Pusdienas/brīvais laiks   

16.00 – 16. 45 Iemācītais optimisms, labizjūtas praktikums  

17.00 – 17.45 Iemācītais optimisms, labizjūtas praktikums, intervences vingrinājumi  

18.00 – 21.00 Brīvais laiks  

21.00 – 22.00 Mandalu un afirmāciju terapija.  

  

Nometnes 2. diena: 3. augusts  

Mierīgs un iepriecināts prāts  

08.00 – 09.00 Rīta kafija, brokastis/brīvais laiks  

09.00 – 09.45 Ievads psihohigiēnas pamatos  

10.00 – 10.45 Krāsu un ķermeņa valodas ietekme uz uzvedību  

11.00 – 11.45 Psihoemocionālie aspekti darbā ar pusaudžiem  

12.00 – 12.45 Mobings, tā atpazīšana, tā novēršanas pasākumi   

13.00 – 14.00 Pusdienas/brīvais laiks  

14.00 – 14.45 Zīmējumu un rokraksta analīze, projektīvie zīmējumi  

15.00 – 15.45 Pašpalīdzības vingrinājumi un intervences metodes  

16.00 – 16.45 Pašpalīdzības vingrinājumi un intervences metodes  

17.00 – 16.45 Pozitīvas attieksmes mācīšana  

17.15 – 19:30 Brīvais laiks   

19:30 – 20:00 Transparentu, uzrakstu, plakātu u.tml. izgatavošana par laimes, prieka, optimisma u.tml. pieprasīšanu nākamajā dienā paredzētajam improvizētajam gājienam pa Bulduru Dārzkopības vidusskolas teritoriju, kurā pieprasām savas tiesības uz laimi, prieku, optimismu u.tml.  

20.00 – 21.00 Mandalas to krāsošanaafirmācijas  

Nometnes 3. diena: 4. augusts  

Mēs paliekam uz viļņa  

08:00 – 09.00 Rīta kafija, brokastis  

09.00 – 09.30 Improvizēts gājiens pa Bulduru Dārzkopības vidusskolas teritoriju, kurā pieprasām savas tiesības uz laimi, prieku, optimismu u.tml.    

10:00 – 12.00 Ērģeļmūzikas koncerts Bulduru Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā. Ceļš kājām vai auto uz Bulduru Evaņģēliski Luterisko baznīcu  

12:00 – 13.00 Pusdienas/brīvais laiks  

13:00 – 14. 00 Digitālā formāta apliecību izsniegšana/noslēguma pārrunas.  

Nometnes vadītājs, programmu vadītājs  

Kaspars Bikše, vairāku augstskolu lektors, psiholoģijas doktorants, pedagoģijas maģistrs, 15 grāmatu autors. Par jaunāko Kaspara Bikšes grāmatu “Mācību grāmata audzināšanas stundām” sīkāk varat iepazīties mājaslapas vietnē Pedagogs.lv  

   

Sīkāka informācija  

https://pedagogs.lv/
kanceleja@pedagogs.lv
Tālruņa numurs: 28320454, 26254215  

Precizējumus  skatiet vietnē Pedagogs.lv  

  

Pieteikšanās augusta nometnei  

Pieteikšanās profesionālās kompetences apguvei tiešsaistē vai  pašmācības ceļā pēc izsūtītajiem mācību materiāliem 

 

Tērzētava
Ielādē tērzētavu...
Our Facebook Page
Show Buttons
Hide Buttons
Cart