Starptautiskā profesionālās kompetences mācību un atpūtas nometne Bulduros “Dzīves svinēšana”

Lietuvių

Bulduru Dārzkopibas vidusskola no gaisa.

Starptautiskā profesionālās kompetences pilnveides mācību un atpūtas nometne “Dzīves svinēšana”

Šogad ar Lietuvas kolēģiem, mokymailatvijoje@gmail.com  

 • Tulkotāja (latviešu- lietuviešu un lietuviešu- latviešu valoda) – Daiva Isakiene, +371 25944424, daiva.isakiene@inbox.lv
 • Nometnes vadītājs – Gints Grunavs, psiholoģijas zinātņu doktors, asociētais profesors +371 26254215, kanceleja@pedagogs.lv
 • Bulduru Tehnikuma viesnīcas un tehnikuma auditoriju vadītāja – Sarmīte Vajeika, +371 26660078, sarmite.vajeika@bulduri.lv
 • Haralds Adītājs, ziņotājs, palīgs un taurētājs, +371 24118566, kanceleja@pedagogs.lv
 • Valters Adītājs, ziņotājs, palīgs un taurētājs, +371 24869903,  kanceleja@pedagogs.lv
 • Lektors – Kaspars Bikše, Kopenhāgenas Universitātes lektors, 28320454, kanceleja@pedagogs.lv
 • Lektors – Aivis Dombrovskis, Austrumlondonas Universitātes lektors, psiholoģijas zinātņu doktors, hipnoterapeits, +371 29440222, kanceleja@pedagogs.lv
 • Linda Akmeņlauka – fotosesiju māksliniece

Nometnē ir klātienes lekcijas, bet tās varēsim vērot un klausīties arī savos telefonos, datoros, atrodoties, piemēram, viesnīcā, pludmalē vai savās mājās – vienalga – Latvijā vai Lietuvā. Tas nozīmē, ka nometnes laikā lekcijas nav jāklausās tikai klātienē, atrodoties Bulduru Tehnikuma auditoriju telpās, bet arī, pastaigājoties, piemēram pa parku. Tulkojums būs nodrošināts.

Nometnes atrašanās vietas koordinātas.

Vilcienu kustības grafiks

Rīga – Bulduri

Bulduri – Rīga

Gājiens no Bulduru stacijas līdz nometnes vietai

Naktsmītnes tiek nodrošinātas – duša, tualete, virtuvīte kopīga ar kaimiņu istabu.

Viesnīcas maksa – 15 eiro par diennakti.

Starptautiskā klātienes un tiešsaistes profesionālās kompetences pilnveides mācību un atpūtas nometne Bulduros, kā arī pašmācības ceļā pēc izsūtītajiem mācību materiāliem.

Nometnei “Dzīves svinēšana” ir tikai simboliska nozīme, respektīvi, nometnes nosaukums, tāpēc apliecībās par profesionālās kompetences programmu apguvi nebūs rakstīts “Dzīves svinēšana”, bet gan teksts atbilstoši Jūsu darba specifikai, piemēram, Ilona Mežrozīte ir apguvusi bāriņtiesas profesionālās kompetences pilnveides programmu 36 stundu apjomā + apgūto programmu tēmu uzskaite, respektīvi, kā to nosaka LR MK noteikumi par profesionālās kompetences pilnveides apliecības paraugu: zilas krāsas zīmogs un divi zilas krāsas paraksti un tai skaitā saskaņojuma numuri.

Vairāki kolēģi ir izteikuši lūgumu profesionālās kompetences programmas pilnveides programmas īstenot arī tiešsaistes un pašmācības ceļā (tālu jābrauc, dārgas ceļa izmaksas,  u.tml.), tāpēc nolēmām par labu nometnes elastīgajām iespējām – nometnes programmu apgūt gan 1) klātienē Bulduros, 2) gan tiešsaistē, 3) gan pašmācības ceļā pēc izsūtītajiem materiāliem.

Tātad:

 • 15, 16. un 17. jūlijs ir klātienes un vienlaicīgi arī tiešsaistes grupa (atpūšas Jūrmalā vai savā dzīvesvietā). Arī tiešsaistē apgūst pilnu profesionālās kompetences pilnveides programmas apguves programmu.
 • Pašmācībā neatkarīgi no izvēlētā datuma.
 • Nometnes kompetences programmas var apgūt, aizpildot elektronisko pieteikšanās veidlapu.

No 15.–17. jūlijam jau 24.vasaru tiek organizēta ikgadējā 3 dienu radošā vasaras mācību un atpūtas nometne “Dzīves svinēšana”šogad Bulduros.

Mērķauditorija
Pedagogi, sociālie darbinieki, aprūpētāji, audzinātāji, sociālie pedagogi, bāriņtiesu speciālisti, muzeju, bibliotēku speciālisti, kultūras darbinieki, pašvaldības darbinieki, kā arī citi interesenti.
Uz nometni laipni aicināti arī dalībnieku dzīvesbiedri, bērni un draugi (dalība ir bez maksas, izņemot viesnīcas un ēdināšanas pakalpojumi).

2022.gada Bulduru vasaras nometnes dalībniekiem dalība ir bez maksas, izņemot viesnīcas un ēdināšanas pakalpojumi.

Norises laiks un vieta

 1. gada 15.–17. jūlijs, Bulduru Tehnikumā.

Tālajiem braucējiem ir iespēja ierasties jau 14. jūlija pēcpusdienā/vakarā.

Maksa

 1. Dalības maksa jeb mācību maksa – 18,60 eiro par dienu no personas.
 2. Katras lekcijas telpas īre -10 eiro stundā no grupas (tai skaitā arī tiem, kuri lekcijas klausās nevis auditorijā, bet, piemēram, savos telefonos).
 3. Viesnīca– 15 eiro par nakti.
 4. Ēdināšana pēc pašu ieskatiem skolas ēdnīcā vai viesnīcas numurā.
 5. Uz katriem diviem viesnīcas numuriem (slēdzams un caurstaigājams) ir apvienotā tualete, duša, virtuve, kurā atrodas ledusskapis, virtuves piederumi, tvaika nosūcējs u.c. Līdzi jāņem savs dvielis.

Maksājumu rekvizīti

Latvijas Psiholoģijas muzejs

Reģistrācijas numurs: 40008208790
Zīļu iela 15-6, Baldone, Ķekavas novads, LV-2125
Swedbank, HABALV22, LV66HABA0551039576672
Maksājuma mērķis: profesionālās kompetences programma. 2024. gada 15.-17. jūlijs.

Norise

Atbilstoši brīvprātības principam: Kopenhāgenas Universitātes lektora Kaspara Bikšes un Austrumlondonas universitātes asociētā profesora Aivja Dombrovska lekcijas, brīvais laiks, praktiskās nodarbības, ekskursijas, mandalu krāsošana, afirmācijas, jūras peldes, pastaigu takas, radošās aktivitātes, plakātu transparentu izgatavošana improvizētam gājienam pa nometnes teritoriju, mandalu tulkošana, apmaldīšanās terapija, siltumnīcu apmeklējums u.c.

Viesnīca

Vienvietīgās (vietu skaits ir ierobežots), divvietīgās un trīsvietīgās istabās, nakšņošana jaunā, tikko renovētā dienesta viesnīcā, katrā istabā ir duša, tualete, virtuvīte ar ledusskapi.

Koplietojamā telpā ir aerogrila katls un sulu spiede.

Kompetences programmu īstenošanas kārtība

Saskaņā ar nometnes programmu notiek Kaspara Bikšes un Aivja Dombrovska lekcijas + radošās mācību un atpūtas aktivitātes.
Izsniedzamais dokuments: saskaņota LR MK noteiktajā kārtībā  kompetences programmas apguves apliecība.

Apliecības tiks izsniegtas atbilstoši nometnes dalībnieka nodarbošanās specifikai.

LR IZM izglītības iestāžu reģistra nr. 4380802520.

Profesionālās kompetences programmu atslēgvārdi

Psihes ciešā saistība ar veselību, labizjūtas jēdziens profesionālās nodarbinātības aspektā, labizjūtas daudzdimensionalitāte, vecumposms un eidemonisma labizjūta, pozitīva garīgā veselība labizjūtas kontekstā, intervences metodes darbā ar emocionālās izdegšanas sindromu, iemācītais optimisms jeb darbs ar savu domāšanu, vārdiem un iztēli, optimālās pieredzes (flow) funkcijas nozīme, koncentrēšanās uz mērķi kā sevis pasargāšana, iedzimtības ietekme uz apmierinātību, apmierinātības sastāvdaļas jeb kāpēc cilvēki ir apmierināti vai neapmierināti ar dzīvi, intervences metodes, emociju pasaule kā pašsaglabāšanās fenomens, psiholoģiskais briedums kā pārliecība par labizjūtas nozīmību, dzīves jēga un apmierinātība brieduma gados, eksistenciālais tukšums, kritēriji pozitīvai sevis attīstībai, pašpalīdzības vingrinājumi, kā arī atbildības uzņemšanās, upura un tirāna loma, lepnība, aizvainojums, dusmas, naids, apātija, depresija, psihosomatiskās sakarības, apziņas trenēšana un tās disciplinēšana, dusmu stratēģijas, krāsu ietekme uz uzvedību, zīmējuma un rokraksta analīze, ķermeņa valoda, projektīvie zīmējumi, melu stratēģijas, labsajūtas un labizjūtas vingrinājumi, laimes un optimisma fenomens, piedošanas fenomens, prāta disciplīnas vingrinājumi, bailes, trauksme, garastāvokļa izmaiņas, vainas izjūta, nosodījums, nicinājums, aizkaitinājums, atriebība, īgnums, nemiers un satraukums, žēlums un žēlošanās, līdzcietība, negatīva attieksme pret sevi un apkārtējo pasauli, nevēlēšanās priecāties, psihoterapeitiskie vingrinājumi, kustību terapija, mandalas, to krāsošana, afirmācijas u.c.

Nometnes programma

1. diena – 15. jūlijs

Iedvesmojamies jaunam vilnim

08.00 – 11.00  Ierašanās, reģistrācija, iekārtošanās istabās, norēķinu process, rīta kafija (viesnīcā), brokastis. Tālajiem ceļiniekiem nakšņošana ir iespējama arī 14. jūlija pēcpusdienā/vakarā.

 • Nometnes dalības maksu – 18,60 eiro par dienu var kārtot pakāpeniski visu 3 dienu laikā.
 • Lekciju apmeklējumi – klātienes un tiešsaistes grupa (online)
 • Paralēli lekcijām, klausoties lekcijas, varat apmeklēt:

Bulduru Tehnikuma siltumnīcu apmeklējums Pludmales apmeklējumi Lielupes ūdens atrakciju parks Ķemeru Nacionālais parks Ķemeru skatu tornis Ķemeru Sv. Jāņa Kristītāja Romas Katoļu baznīca Svēto Apustuļu Pētera un Pāvila Ķemeru Pareizticīgo baznīca Mīlestības saliņa ar rotondu viesnīcas “Ķemeri” apskate Paviljons un sēravots “Ķirzaciņa” Skvērs ar skulptūru “Tautu deja”Meža mājaMelnalkšņu dumbrāja laipa Slokas ezera dabas taka Lūžņu grāvja sēravots Gājēju un velosipēdistu maršrutsZaļā kāpaSēra dīķa laipa Ķemeru Tīreļa laipa Jūrmalas Brīvdabas muzejs Bulduru Tehnikuma siltumnīcas Velosipēdu noma Raiņa un Aspazijas vasarnīca Aspazijas māja Bulduru izstāžu nams Ragakāpas dabas taka 3 pārgājienam piemēroti maršruti: vēsturiski sēravoti un dabas takas Jūrmalā Bulduri – Ragakāpa – Lielupe taka Jūrmalas mājaslapa Par Jūrmalu (Jūrmalas Tūrisma centrs) Ko darīt Jūrmalā Jūrmalas karte  Muzeji un mākslas telpas, Jūrmala kā brīvdienu mērķis, Velobraucienu apskates objekti, Jūrmalas tūrisma ceļvedis, Piedzīvojumu parks, TARZĀNS Ķemeru NACIONĀLĀ parka informācijas centrs MEŽA MĀJA

11.00 – 11.45 Iepazīšanās seminārs, organizatoriskie jautājumi, ekskursija pa nometnes teritoriju. Vada nometnes vadītājs Gints Grunavs, 26254215.

12.00 – 12.45 Seminārs/nodarbība Draudzīga kolektīva veidošana. Vada nometnes vadītājs Gints Grunavs, 26254215.

13.00 – 13.45 Seminārs/nodarbība Ķermeņa psihoterapija. Lektors Kaspars Bikše,28320454.

14.00 – 15.00 Pusdienas/brīvais laiks. Ēdnīcas vadītāja Aiga, 26463982. Viesnīcā ēdiena gatavošanai var izmantot aerogrilu un kafijas automātu.

16.00 – 16. 45 Iemācītais optimisms, labizjūtas praktikums 

Kaspars Bikše, Aivis Dombrovskis

17.00 – 17.45 Iemācītais optimisms, labizjūtas praktikums, intervences vingrinājumi. Kaspars Bikše, Aivis Dombrovskis

18.00 – 21.00 Radošās aktivitātes, intervences metodes. Kaspars Bikše, Aivis Dombrovskis

21.00 – 22.00 Mandalu un afirmāciju terapija, radošās aktivitātes. Kaspars Bikše

Nometnes 2. diena: 16.jūlijs

Mierīgs un iepriecināts prāts

08.00 – 09.00 Rīta kafija, brokastis/brīvais laiks.

09.00 – 09.45 Ievads psihohigiēnas pamatos 

Kaspars Bikše, Aivis Dombrovskis

10.00 – 10.45 Krāsu un ķermeņa valodas ietekme uz uzvedību

Kaspars Bikše, Aivis Dombrovskis

11.00 – 11.45 Psihoemocionālie aspekti darbā ar pusaudžiem

Kaspars Bikše, Aivis Dombrovskis

12.00 – 12.45 Mobings, tā atpazīšana, tā novēršanas pasākumi (vai Aivja Dombrovska lekcija par seksualitāti dzīves apmierinātības aspektā)

Kaspars Bikše (mobings), Aivis Dombrovskis (seksualitāte) – pēc balsošanas principa

13.00 – 14.00 Pusdienas/brīvais laiks

14.00 – 14.45 Zīmējumu un rokraksta analīze, projektīvie zīmējumi

Kaspars Bikše, Aivis Dombrovskis

15.00 – 15.45 Pašpalīdzības vingrinājumi un intervences metodes

Kaspars Bikše, Aivis Dombrovskis

16.00 – 16.45 Pašpalīdzības vingrinājumi un intervences metodes

Kaspars Bikše, Aivis Dombrovskis

17.00 – 16.45 Pozitīvas attieksmes mācīšana

Kaspars Bikše, Aivis Dombrovskis

17.15 – 19:30 Brīvais laiks/hipnoterapijas kurss (Aivis Dombrovskis)/fotosesiju darbnīca (Linda Akmeņlauka)

19:30 – 20:00 Transparentu, uzrakstu, plakātu u.tml. izgatavošana par laimes, prieka, optimisma u.tml. pieprasīšanu nākamajā dienā paredzētajam improvizētajam gājienam pa Bulduru Dārzkopības vidusskolas teritoriju, kurā pieprasām savas tiesības uz laimi, prieku, optimismu u.tml.

Kaspars Bikše

20.00 – 21.00 Mandalas to krāsošana, afirmācijas

Kaspars Bikše

Nometnes 3. diena: 17. jūlijs

Mēs paliekam uz viļņa

08:00 – 09.00 Rīta kafija, brokastis

09.00 – 09.30 Improvizēts gājiens pa Bulduru Tehnikuma teritoriju, kurā pieprasām savas tiesības uz laimi, prieku, optimismu u.tml.

10:00 – 12.00 Ērģeļmūzikas koncerts Bulduru Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā. Ceļš kājām vai auto uz Bulduru Evaņģēliski Luterisko baznīcu

12:00 – 13.00 Pusdienas/brīvais laiks

13:00 – 14. 00 Digitālā formāta apliecību izsniegšana/noslēguma pārrunas.

Līdzi ņemamais inventārs

 

 

Sīkāka informācija

https://pedagogs.lv/
kanceleja@pedagogs.lv
Tālruņa numuri: 26254215, 28320454

Precizējumus skatiet vietnē Pedagogs.lv

Pieteikšanās nometnei

 

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Show Buttons
Hide Buttons
Cart