Kā rīkoties, ja visā skolā pazūd elektrība? Rīcība, noteikumi, drošība

Kā rīkoties, ja visā skolā pazūd elektrība?

Kad skolā pazūd elektrība, ir svarīgi rīkoties ātri un efektīvi, lai nodrošinātu drošību un kārtību. Šeit ir soļi, ko var veikt šādā situācijā:
  1. Palieciet mierīgi: Panikas novēršana ir ļoti svarīga. Skolotājiem un personālam jārāda piemērs, saglabājot mieru.
  2. Izmantojiet avārijas apgaismojumu: Ja skolā ir avārijas apgaismojums, tas automātiski ieslēgsies. Ja tāda nav, izmantojiet lukturīšus vai mobilos telefonus, lai nodrošinātu redzamību.
  3. Informējiet atbildīgās personas: Skolas administrācija vai uzturēšanas personāls jāinformē par situāciju, lai viņi varētu rīkoties un novērst problēmu.
  4. Nodrošiniet skolēnu drošību: Skolotājiem jāpaliek kopā ar skolēniem un jānodrošina, ka visi ir drošībā. Izvairieties no bīstamām zonām, piemēram, laboratorijām vai telpām ar sarežģītu aprīkojumu.
  5. Ievērojiet skolas avārijas plānu: Daudzās skolās ir izstrādāti avārijas rīcības plāni. Ievērojiet tos un veiciet nepieciešamās darbības.
  6. Komunikācija: Ja iespējams, sazinieties ar vietējo elektroapgādes uzņēmumu, lai noskaidrotu, cik ilgi varētu būt strāvas pārtraukums.
  7. Uzraugiet situāciju: Pastāvīgi uzraugiet skolēnus un pārliecinieties, ka viņi neklīst pa skolu vieni. Skolotājiem jābūt informētiem par visu notiekošo.
  8. Plānojiet turpmākās darbības: Ja strāvas pārtraukums ir ilgstošs, var būt nepieciešams organizēt skolēnu izvešanu uz mājām. Par to jāinformē vecāki un jākoordinē ar transportu, ja tas ir nepieciešams.
  9. Novērtējiet situāciju pēc strāvas atjaunošanas: Pēc tam, kad elektrība ir atjaunota, pārbaudiet visu aprīkojumu un telpas, lai pārliecinātos, ka nav radušies bojājumi vai citas problēmas.
  10. Izmantojiet situāciju kā mācību stundu: Pēc incidenta pārrunājiet ar skolēniem un personālu, kā situācija tika risināta un ko varētu uzlabot nākotnē.

Šie soļi palīdzēs nodrošināt skolēnu un personāla drošību un kārtību strāvas pārtraukuma laikā.

Show Buttons
Hide Buttons
Cart